فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

قیمت جهانی طلا : ۱۳۴۹ دلار

  • سه شنبه, 07 آبان 1392
  • نوشته شده توسط  واحد نشر و خبر

به گزارش خبرنگار ایران بورس و به نقل ازسایت طلا  در حالی که تجار تصور می کنند فدرال رزرو در نشست تعیین خط مشی خود در اواخر این هفته، سیاست محرک اقتصادی خود را ادامه خواهد داد، قیمت طلا امروز اندکی کاهش یافت و به ۱۳۴۹ دلار در هر اونس رسید. در حالی که تجار تصور می کنند که فدرال رزرو در نشست تعیین خط مشی خود در اواخر این هفته، سیاست محرک اقتصادی خود را ادامه خواهد داد، قیمت طلا امروز در نزدیکی بالاترین قیمت 5 هفته اخیر در نوسان بود.

قیمت طلا
در حالی که سرمایه گذاران به دلیل عملکرد بهتر بازارهای سهام و به دلیل نگرانی از پایان یافتن سیاست محرک اقتصادی فدرال رزرو آمریکا بخشی سرمایه های خود را از بازار طلا خارج نموده اند، قیمت طلا امسال حدود 20 درصد کاهش یافته است.
اما در دو هفته گذشته، با توجه به انتشار آمارهای ضعیف از اقتصاد آمریکا و جنگ بر سر بودجه در واشنگتن و احتمال تداوم سیاست پولی فعلی فدرال رزرو، طلا با حدود 6 درصد افزایش قیمت مواجه بوده است.
برایان لان، تحلیلگر بازار طلا در این زمینه اظهار داشت: «ما معتقدیم که تعدیل سیاست محرک اقتصادی قطعا به تاخیر خواهد افتاد و این یک نشانه مثبت برای بازار فلزات گرانبهاست.» وی افزود: «قیمت طلا تا پایان امسال به بالای 1400 دلار نزدیک خواهد شد.»
بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.2 درصد کاهش به 1349 دلار و 96 سنت رسید. روز جمعه، قیمت طلا به 1355 دلار و 20 سنت رسید که بالاترین قیمت از 20 سپتامبر تاکنون بود.
کمیته تعیین خط مشی فدرال رزرو روز چهارشنبه بیانیه ای را در خصوص تصمیمات نشست دو روزه مقامات این بانک منتشر خواهد کرد.بعید است بانک مرکزی آمریکا تغییری در سیاست محرک اقتصادی خود اعمال کند و احتمالا منتظر مدارک بیشتری خواهد بود تا ببیند جنگ بودجه در واشنگتن تا چه حد به اقتصاد این کشور لطمه زده است.
تجار همچنین در حال رصد کردن میزان تقاضای فیزیکی در آسیا هستند که بزرگترین بازار مصرف فلز زرد محسوب می شود. تقاضا برای خرید طلا در آسیا پس از افزایش در اوایل امسال، کاهش یافته است

844 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در ارز و طلا
کد خبر: 7391

گزارشات پر بازدید