فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تا 2 سال دیگر طلا به 5000 دلار میرسد!

  • سه شنبه, 07 آبان 1392
  • نوشته شده توسط  واحد نشر و خبر

برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که علی رغم کاهش قیمت در سال 2013 میلادی قیمت این فلز گرانبها تا سال 2016 میلادی به بیش از 5000 دلار خواهد رسید.
طلای 5000 دلاری

به گزارش خبرنگار ایران بورس و به نقل از پایگاه اینترنتی ئی دی اف دیلی نیوز؛ یکی از مهمترین دلایل کارشناسان اقتصادی برای افزایش چشمگیر قیمت طلا طی سال های آینده ادامه بحران مالی و بدهی آمریکا است.

به اعتقاد کارشناسان اقتصادی ادامه روند صعودی بدهی های آمریکا طی سال های آینده تاثیر زیادی بر کاهش ارزش دلار و افزایش قیمت طلا خواهد داشت.

بر اساس این گزارش دلیل دیگر برای افزایش قیمت طلا طی سال های آینده رشد فشارهای تورمی در اقتصاد جهانی به خصوص کشورهای در حال توسعه و نوظهور است.

ادامه مشکلات اقتصادی جهان و افزایش مجدد اعتماد سرمایه گذاران به بازار طلا طی سال های آینده موجب رشد فزاینده برای خرید طلا خواهد شد و این مساله تاثیر زیادی بر افزایش قیمت آن خواهد داشت.

ادامه اجرای سیاست های انبساطی پولی از سوی بانک های مرکزی آمریکا و اروپا و تزریق نقدینگی بیشتر نیز تاثیر مهمی بر روند صعودی قیمت طلا تا سال 2016 میلادی دارد.

تجزیه و تحلیل روند قیمتی طلا در طول دهه های گذشته نیز نشان می دهد که قیمت طلا تا اواخر سال 2016 یا اوایل سال 2017 به بیش از 5000 دلار خواهد رسید

921 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در ارز و طلا
کد خبر: 7392

گزارشات پر بازدید