فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

پیش بینی بازار طلا در هفته جاری

در برهه اخیر بازار طلا با نوسانات متعدد قیمتی دست به گریبان بوده و قیمت در محدوده حمایتی ۱۲۵۰ دلار تا مقاومت ۱۳۵۰ دلار شناور است و بسیاری از فعالات این بازار اعتقاد دارند در کوتاه مدت نیز باید نظاره گر تغییرات قیمتی مداوم این محصول در محدوده مذکور باشیم. خروج قیمت طلا از محدوده قیمتی اعلام شده در شرایط فعلی به شدت تحت تاثیر روند حرکتی دلار ایالات متحده و تصمیم گیری نهایی نهاد پولی این کشور برای خروج از برنامه های تحریک اقتصادی خواهد بود. گفتنی است که قیمت طلا طی این هفته در بازار کالایی نیویورک با رشدی ۰،۲۲درصدی به ۱۲۸۷ دلار رسیده است.


gold miner

این هفته جانت یلن، نامزد تصدی پست ریاست بانک مرکزی ایالات متحده طی اظهارات خود در سنای این کشور از حمایت خود از کاهش سطح برنامه خرید اوراق مالی سخن به میان آورد. بسیاری از فعالان بازار با توجه به نوع سخنان یلن به این اعتقاد رسیده اند که بانک مرکزی امریکا تا زمانی که وی بر صندلی ریاست این نهاد ننشسته و تغییر و تحولات اولیه در این نهاد صورت نگرفته باشد، اقدام به کاهش برنامه های تحریک اقتصادی نخواهد کرد و بدین ترتیب کمی از فشار وارده بر بازار طلا کاسته شد.

این درحالی است که به نظر می رسد که تاثیر گزارش بهتر از سطح انتظار اشتغال ایالات متحده که فشار قابل ملاحظه ای را در هفته های گذشته بر بازار طلا وارد کرد، هم اکنون کم رنگ شده و بازار از فاز تاثیرپذیری از این خبر عبور کرده و این امر نیز فعالان بازار را نسبت به روند صعودی قیمت امیدوار ساخته است.

در عین حال حتی اگر بازار طلا در سیر صعودی قیمت نیز قرار گیرد نمی توان به آینده آن چندان امیدوار بود چرا که به نظر می رسد که بانک مرکزی ایالات متحده در آینده نیز برای تحریک بخشیدن به تولید ، نرخ های بهره را در این کشور در سطوح پایین کنونی نگاه داشته و همین امر نیز منجر به اقبال بیش از پیش به اوراق خزانه بلند مدت شده و در نتیجه حمایتی نیز از دلار نیز صورت گرفته که مسلما این امر به نفع بازار طلا نخواهد بود.

ذکر این نکته ضروری است که بر طبق نظرخواهی موسسه کیتکو از ۲۵ تحلیلگر ارشد بازار فلزات قیمتی، ۱۰ تحلیلگر معتقد به رشد قیمت در هفته پیش رو بوده و ۸ نفر از افت قیمت سخن به میان آورده و ۷ کارشناس نیز اعتقاد به ثبات قیمتی این محصول داشته اند

1362 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در ارز و طلا
کد خبر: 7490

گزارشات پر بازدید