فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

رونق بازار جهانی فولاد و بازار داخلی از آغاز ۲۰۱۴

  • یکشنبه, 19 آبان 1392
  • نوشته شده توسط  واحد نشر و خبر

حسین خواجویی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با بیان اینکه تا پایان سال جاری بازار فولاد رو به بهبودی خواهد رفت، اظهار داشت: سال آینده ساخت و سازها به نسبت سال جاری با توجه به اختصاص بودجه‌های عمرانی جدید، افزایش خواهد یافت.

وی ادامه داد: پیش‌‌بینی می‌شود به احتمال بسیار زیاد بازار جهانی هم از اوایل 2014 روند رو به رشدی بگیرد چرا که اخبار اقتصادی آمریکا و اروپا نشان از بهبود شرایط در آینده است.

foolad

این تحلیل‌گر بازار فولاد با اشاره به شرایط منطقه تصریح کرد: در منطقه، درآمد نفتی عراق افزایش یافته و به ساخت و سازها را نیز رونق چشمگیری بخشیده است و تقاضا در این منطقه به واسطه همین امر افزایش یافته است.

خواجویی درباره بازار مس نیز تأکید کرد: اگر شرایط مس پایدار شود، مجدداً با توجه به تولید و مصرف در خاورمیانه با تقاضای بالایی مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: به احتمال بسیار بالا، اگر بحران سوریه حل و فصل شود، تقاضای بسیار شدیدی را ایجاد می‌کند که در کنار آن به طور خاص بهبود شرایط اقتصادی در آمریکا است تا زمینه‌ساز افزایش قیمت‌ها شود.

وی با بیان اینکه قیمت‌‌های جهانی فلزات پایین‌تر نخواهد آمد، افزود: اکنون قیمت جهانی در کشور‌ها از جمله ایران، روی بهای تمام شده است. همچنان پیش‌بینی می‌کنم جهش سنگین قیمتی رخ نخواهد داد اما روند رو به رشدی را طی می‌کند.

این کارشناس رینگ فلزات گفت: رشد مصرف و بهای تمام شده به خاطر افزایش قیمت‌های جهانی نهایتا تا 20 درصد خواهد بود

690 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اقتصادی
کد خبر: 7443

آخرین اخبار اقتصادی

گزارشات پر بازدید