فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

پارسيان رتبه اول بانک‌هاي خصوصي در شاخص دارايي‌هاي منطبق بر شريعت

در آخرين رتبه‌بندي بزرگ‌ترين موسسات مالي و بانک‌هاي اسلامي جهان که در شماره نوامبر سال 2013 نشريه تخصصي Banker منتشر شده است، بانک پارسيان به‌عنوان بانک هفتم کشور و همچنين سيزدهمين موسسه اسلامي جهان بر اساس شاخص دارايي‌هاي منطبق بر شريعت معرفي شد.

در اين گزارش، بانک پارسيان در ميان بانک‌هاي خصوصي کشور بر اساس شاخص دارايي منطبق بر شريعت رتبه اول را به خود اختصاص داده و از اين حيث همچنان اولين بانک خصوصي کشور است.
پيش از اين نيز براساس آخرين رتبه‌بندي 1000 بانک برتر جهان توسط مجله تخصصي بنکر در جولاي 2013، بانک پارسيان در شاخص عملکرد نسبت سود به سرمايهROE، رتبه نخست ايران و رتبه 27 جهاني را کسب کرده بود.

نشريه معتبر و تخصصي بنکر به عنوان يکي از برجسته‌ترين مجلات بانکي و مالي دنيا، هر ساله بانک‌هاي برتر جهان را در شاخه‌هاي مختلفي از جمله ميزان سرمايه، حجم دارايي، نسبت سرمايه به حجم دارايي، ميزان سود، عملکرد(بازدهي) و ساير نسبت‌هاي فني رتبه‌بندي و معرفي مي‌کند و نام بانک‌هاي برتر را رسما در مجله بنکر به چاپ مي‌رساند. اين مجله که يکي از برجسته‌ترين مجلات بانکي دنيا محسوب مي‌شود، در بيش از 150 کشور در سراسر دنيا منتشر مي‌شود و منبعي کليدي براي اطلاعات و تحليل‌هاي صنعت بانکداري و بازار سرمايه به شمار مي‌آيد

792 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اقتصادی
کد خبر: 7556

آخرین اخبار اقتصادی

گزارشات پر بازدید