چاپ این صفحه

امکان صادرات 30 درصدی ایران خودرو

در صورت رفع موانع خارجی و تسهیل قوانین و مقررات، صدور حداقل 30 درصد از تولیدات ایران خودرو به بازارهای جهانی امکان‌پذیر است. علی علمی، معاون صادرات و امور بین‌الملل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این مطلب، گفت: در مذاکره با شرکت‌های خارجی، این ایده در دستور کار قرار دارد. وی بازارهای ایجاد شده بدون دخالت دولت‌ها را کاملا باثبات عنوان کرد و افزود: محصولات ایران خودرو به‌دلیل کیفیت و قیمت مناسب قابل‌رقابت در بازارهای هدف است. علمی خاطرنشان کرد: بازارهای جدیدی که مطالعه آنها شروع شده یا بازاریابی در آنها جریان دارد نیز، از این قاعده مستثني نخواهند بود.
معاون صادرات ایران خودرو، محدودیت‌های بین‌المللی، معضلات کلان اقتصادی کشور و تغییرات سیاسی و مقررات در بازارهای هدف را از مهم‌ترین عوامل افت صادرات خودرو دانست.
وی ادامه داد: وقتی نقل و انتقال پول یا محصول با مشکل مواجه می‌شود، مشتریان بالقوه منتظر نمانده و به سراغ تولیدکنندگان دیگر می‌روند. نمایندگان ما هم در سایر کشورها نیز به سراغ تامین‌کنندگانی می‌روند که برای خرید محصولات آنان با مشکلات پیچیده روبه رو نباشند. معاون صادرات ایران خودرو تاکید کرد: صادرات 50 درصد تولیدات از ایده‌آل‌های صنعت خودرو کشور است که هنوز تا رسیدن به این حجم فاصله زیادی داریم، اما در برخی سال‌ها حدود 10 درصد تولیدات را صادر کرده‌ایم

car price

873 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اقتصادی
کد خبر: 7676
واحد نشر و خبر

از آخرین واحد نشر و خبر