چاپ این صفحه

قیمت جدید بنزین

رئيس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت از ارائه سه سناريو براي قيمت بنزين به دولت خبر داد و گفت: بيشترين قيمت پيشنهادي در اين سناريوها ١٨٠٠ تومان است. سيد مجتبي شفيعي ديروز در تشريح سناريوهاي ارائه شده به دولت براي بررسي و تصميم گيري قيمت بنزين در سال آينده، گفت: در اين سناريوها قيمت بنزين در قالب سهميه‌بندي، غيرسهميه‌اي و آزاد، پيش‌بيني و ارائه شده است. وي با بيان اينكه در سناريو اول توزيع بنزين با تغيير در مقدار سهميه و به شيوه كنوني خواهد بود، اظهار كرد: در اين مورد پيشنهادي، بهاي بنزين در دامنه قيمت كنوني خواهد بود.

به گفته شفيعي در سناريو دوم، افزايش بهاي بنزين اندك خواهد بود، به گونه‌اي كه به 1100 تومان مي‌رسد. رئيس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت، افزايش بهاي بنزين در سناريو سوم را ١٨٠٠ تومان اعلام و اظهار كرد: همه اين موارد پيشنهادي به همراه پيشنهادهاي دستگاه‌هاي ديگر مانند وزارت نفت به دولت ارائه شده و در حال حاضر در دست بررسي هستند.
قیمت بنزین
منتظر پايان بررسي‌ها هستيم 
شفيعي همچنين درباره ميزان سهميه پيش‌بيني شده گفت: اين كه كدام سناريو پيشنهادي به تصميم گيري در دولت بينجامد، مشخص نيست و بايد منتظر پايان بررسي‌ها باشيم. وي درباره توزيع فراگير بنزين يورو ٤ در كلان شهرها نيز گفت: توزيع اين نوع بنزين در تهران از اواخر سال پيش آغاز، همچنين مقرر شد در بيشتر جايگاه‌هاي اين كلان‌شهر بنزين يورو ٤ توزيع شود. رئيس ستاد مديريت حمل و نقل سوخت با بيان اينكه مقرر شده بود كه تا پايان سال ١٣٩١، توزيع بنزين يورو ٤ به‌طور كامل انجام شود، تصريح كرد: برنامه‌ريزي‌هايي در اين زمينه انجام شد كه به توفيق نينجاميد؛ اما اين مهم هم‌اكنون در دست انجام است و ستاد نيز آن را پيگيري مي‌كند.شفيعي در ادامه گفت: همچنين بخش قابل توجهي از خودروها استاندارد يورو ٢ دارند و حتي اگر بنزين يورو ٤ هم در اختيار آنها قرار داده شود، اثر قابل توجهي در كاهش آلودگي‌هاي زيست محيطي ايجاد نمي‌شود. وي بر هماهنگي زنجيره توليد سوخت و بخش خودرو تاكيد كرد و گفت: اين دو بخش بايد با هم پيش بروند تا موضوع آلايندگي‌هاي زيست‌محيطي به كمترين حد خود برسد.
1155 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اقتصادی
کد خبر: 7698
واحد نشر و خبر

از آخرین واحد نشر و خبر