چاپ این صفحه

2650تومان نرخ دلار مبادله‌ای سال93 نیست

رئیس کل بانک مرکزی از اختصاص ۳۱ میلیارد دلار ارز مبادله‌ای از ابتدای سال جاری به واحدهای تولیدی خبر داد و گفت: نرخ ۲۶۵۰ تومان قیمت دلار مبادله‌ای در سال آینده نخواهد بود.تورم سال ۹۳ را هم روی ۲۵درصد تثبیت می کنیم.

ولی الله سیف در گفت وگو با تسنیم، درباره کف دلار مبادله‌ای در سال آینده با توجه به مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر تصویب دلار 2650 تومانی به عنوان ارز رسمی در بودجه 93 اظهار داشت: آنچه که در بودجه می‌آید به عنوان پیش‌بینی و متوسط نرخ ارز برای سال آینده است .

وی افزود:‌ این مصوبه کمیسیون تلفیق فقط به مفهوم این است که متوسط نرخ دلار در سال آینده 2650 تومان خواهد بود. اما باید توجه داشت که نرخ ارز با توجه به شرایط اقتصادی و میزان عرضه و تقاضا تعیین خواهد شد.

سیف درباره آمار ارز فروخته شده در مرکز مبادلات ارزی کشور تاکید کرد: این آمار محرمانه نیست و بانک مرکزی می‌تواند آن را در اختیار مخاطبان قرار دهد؛ از ابتدای امسال تاکنون 31 میلیارد دلار ارز مبادله‌ای از طریق مرکز مبادلات ارزی کشور در اختیار واحدهای تولیدی قرار گرفته است.
سیف رئیس بانک مرکزی

* پیش بینی بانک مرکزی از تورم سال آینده با اجرای فاز دوم هدفمندی
رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه دولت یازدهم قصد دارد فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را در سال آینده اجرا کند،‌ با احتساب اجرای فاز دوم و نمایان شدن اثرات اجرای این قانون در بخش های مختلف اقتصادی پیش‌بینی بانک مرکزی از تورم سال 93 چیست؟ افزود: زمان دقیق و اطلاع مربوط به فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها هنوز مشخص نشده است و اجرای این قانون منوط به توافق دولت و مجلس است. 

وی با تاکید بر اینکه هنوز تصمیمی درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گرفته نشده است، تصریح کرد: سعی دولت این است که با توجه به تاثیرات فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها تورم را روی 25 درصد نگه دارد.


سیف درباره برنامه بانک مرکزی برای تحقق تورم 25 درصدی در سال 93، گفت: سعی می‌کنیم تورم را در همین رقم ثابت نگه داریم و اقداماتی را در این زمینه انجام داده ایم

876 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اقتصادی
کد خبر: 7728
واحد نشر و خبر

از آخرین واحد نشر و خبر