فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

بازگشت دوباره بنز به ایران

شرکت آلمانی بنز نیز این روزها در دسته خودروسازانی قرار گرفته که نسبت به حضور دوباره در ایران ابراز تمایل کرده است. این شرکت که پیش‌تر با ایران‌خودرو دیزل همکاری می‌کرد در سال 89 و قبل از وضع تحریم‌های رسمی علیه صنعت خودرو کشورمان، از همکاری با این شرکت تابعه ایران‌خودرو دست کشید، این در حالی است که بازار خودروی کشورمان طی این سال‌ها همچنان شاهد حضور مدل‌های متفاوت و به روز بنز بوده است.
بر این اساس طی دو سال گذشته در سخت ترین روزهای تحریم به‌خصوص تحریم رسمی صنعت خودرو کشورمان شاهد ورود هزاران دستگاه خودرو بنز سواري آن هم با مجوز خاص به ایران بودیم؛ اما هم‌اکنون با لغو تحریم صنعت خودرو این شرکت خودروساز آلمانی بار دیگر نسبت به حضور دوباره در ایران و ادامه همكاري با شركاي خود ابراز تمایل کرده است. هاشم یکه‌زارع مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو در حاشیه افتتاح دهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت خودرو، ضمن اشاره به اینکه در ماه‌های اخیر مذاکرات گسترده‌ای با خودروسازان خارجی برای توسعه‌ همکاری‌ها و تولید خودروهای جدید در ایران داشته‌ایم تاکید کرده ‌که مذاکراتی نیز با خودروساز آلمانی برای تولید خودروهای سواری و دیزلی این شرکت در ایران صورت گرفته است.

بنز
 

 

شرکت بنز پیش از این نمایندگی رسمی با عنوان ستاره ایران داشت که چندی پیش مدیرعامل این شرکت از مذاکره اولیه برای تولید محصولات بنز در ایران خبر داده بود، وی با اشاره به اینکه خط تولید برخی از محصولات بنز در ایران وجود دارد تاکید کرده بود که در صورت توافق، امکان استفاده مجدد از این خطوط فراهم می‌شود.
پیش از تحریم‌ها و فعالیت این شرکت آلمانی در کشورمان، ایران به عنوان پایگاه تولید محصولات بنز در کلاس E در خاورمیانه شناخته می‌شد حال آنكه با اعمال تحریم‌ها تولید این محصولات متوقف شده است. به گفته مدیرعامل ستاره ایران در حال حاضر هیچ کشوری جایگزین ایران در این زمینه نشده و انحصار تولید محصولات بنز در کلاس E در خاورمیانه، همچنان در دست ایران است

1009 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اقتصادی
کد خبر: 7791

آخرین اخبار اقتصادی

گزارشات پر بازدید