فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

خبری ویژه از بازار و مذاکرات

چند وقتی است که خبرهایی از مذاکرات به گوش میرسد مبنی بر اینکه توافق صورت گرفته  یا نگرفته ممکنه صورت بگیره یا اینکه ممکنه صورت نگیره خلاصه اونقدر شایعات و خبرهای زیادی از مذاکرات به گوش میرسد که اصلا نمیشه فهمید کدوم راسته کدوم دروغ. اصلا دیگه به هیچ کسی نمیشه اعتماد کرد نه منابع موثق و نه منابع غیر موثق.

در چند روز اخیر خبرهایی از مذاکرات به گوش رسیده است مبنی بر اینکه گویا توافق در مرحله نهایی به سر میبرد همچنین مصاحبه لاورف وزیر خارجه روسیه نیز تایید این خبر بود که عنوان کرد احتمال توافق در یک ماه آینده بسیار زیاد است. همچنین اتحادیه اروپا تحریم بانک تجارت و 28 شرکت زیر مجموعه آن و همچنین تحریم کشتیرانی را حذف نمود که اللبته فعلا رای به برداشتن تحریم داده اند و تا برداشته شدن نهایی و عملی آن تقریبا یک ماه زمان خواهد بود.

دوستان توجه داشته باشند در صورتی که توافق فی ما بین ایران و 5+1 صورت پذیرد مطمئنا این توافق به صورت یک باره نخواهد بود بلکه به صورت تدریجی بر رفع تحریم ها رای خواهند داد و این رفع تدریجی سبب میگردد تا برداشته شدن تمام تحریم ها حداقل شش ماه تا یک سالی زمان ببرد. آنچه که مسلم است و از مذاکرات به گوش میرسد همین جدیت در به نتیجه رسیدن طرف های مذاکره کننده میباشد.

اما از بازار شایعاتی به گوش میرسد که بس خطرناک و نگران کننده میباشد. شنیده شده در جلسه ای که روز گذشته برخی از صندوق های سرمایه گذاری و همچنین برخی از حقوقی ها داشته اند با توجه به نا امیدی از بازار در کوتاه مدت و همچنین سر رسید بسیاری از قراردادها تصمیم به فروش سنگین در بازار گرفته اند و در این زمینه با برخی از حقوقی ها برای خرید هم به توافقاتی رسیده اند. اما همین شایعه تایید میکند که با توجه به روال سنتی که معمولا صندوقها در بازار پیش میگیرند احتمال اینکه سهام خود را مخصوصا در صنایعی مانند ساختمان و پترو پالایشی ها با خودروئی ها و بانکی جایگزین کنند زیاد میباشد.

شاید یکی از دلایلی که در چند روز گذشته در نمادهای بانکی حقوقیها فعال تر شده اند نیز همین مسئله باشد.

 

ضمنا دوستان عزیزی که تا کنون به گروه تلگرام ایران بورس اضافه نشده اند لطفا اینجا کلیک نمایند

1786 بازدید
رای دادن به این مورد
( 1 رای )
منتشر شده در بازار در دقیقه
کد خبر: 8532

گزارشات پر بازدید