چاپ این صفحه

افزایش بیش از 100 تومانی مس در بورس کالا

سحر نمایشی: روز گذشته در حالی قیمت مس در بورس کالای ایران با افزایش 133 تومانی در هر کیلو همراه شده بود که کارشناسان تصور می‌کردند به دلیل جو روانی مثبت در بازار و نوسان‌های رو به پایین و اندک نرخ ارز، عرضه‌های هفته جاری مس در بورس کالا هم با افت قیمت مواجه شود.
به گفته کارشناسان حوزه فلزات پایه این افزایش قیمت به دلیل افزایش مثبت میانگین نرخ مس در بورس جهانی لندن بوده، اما این در حالی است که فلز سرخ طی هفته گذشته در بازارهای جهانی نوسان زیادی را تجربه کرده است. از طرفی در بازارهای داخلی نیز همچنان رکود در معاملات ادامه دارد و در معاملات روز گذشته بورس کالا نیز تقاضا همچنان کمتر از میزان عرضه بوده است.

قیمت مس
همچنین این فعالان آگاه معتقدند، اگر معامله‌گران به دنبال جبران زیان‌های مالی خود هستند بهتر است دست روی دست نگذارند و با افزایش تقاضاهای خود، به بازار این محصولات رونق بخشند؛ چرا‌که اکنون بهترین زمان برای خرید است و ممکن است با افزایش میزان صادرات قیمت های داخلی با رشد رو‌به‌رو شود.
به این ترتیب روز گذشته 10 آذرماه، بیش از 42هزار تن انواع محصولات شرکت صنایع ملی مس ایران در تالار محصولات صنعتی و معدني بورس کالای ایران عرضه شد، به طوری که شرکت صنایع ملی مس ایران با 4 هزار تن مس مفتول در تالار محصولات صنعتی و معدنی حضور یافت. این شرکت همچنین، 5 هزار تن مس کاتد را در این روز عرضه کرد. از دیگر محصولات عرضه شده شرکت صنایع ملی مس ایران در این روز می‌توان به 33 هزار تن انواع مس کم‌عیار و 12 تن کنسانتره فلزات گرانبها اشاره کرد. علاوه بر این، شرکت دنیای مس کاشان، 300 تن مس مفتول را روی تابلوی عرضه آورد.
بر این اساس، مس کاتد شرکت ملی مس با قیمت 18 هزار و 971 تومان در هر کیلو به فروش رسید که نسبت به هفته گذشته افزایش 133 تومانی را تجربه کرده است. کل عرضه این محصول پنج هزار تن بوده در حالی که میزان تقاضا یک هزار و 540 تن بوده است.
همچنین مفتول مس اين شرکت اين نیز با قیمت 19 هزار و 556 تومان عرضه شد که نسبت به آخرین عرضه، رشد  133 تومانی را در هر کیلو به ثبت رساند. کل عرضه برای این محصول چهار هزار تن بود، در حالی که تقاضاکنندگان خواستار 560 تن از این محصول بودند.
مفتول مس شركت دنیای مس کاشان نيز در اين روز با قیمت پایه 19 هزار و 606 تومان عرضه شد که نسبت به آخرین عرضه در هفته گذشته با افزایش 133 تومانی در هر کیلو مواجه شد. کل عرضه برای این محصول 300 تن ولي میزان تقاضا 60 تن بیشتر بود.
از طرفی مس در بازار آزاد نیز هم‌اکنون با قیمت 21 هزار و 300 تومان در هر کیلو معامله می‌شود که نسبت به روز شنبه رشد 200 تومانی در هر کیلو داشته است

1017 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در بورس کالا
کد خبر: 7548
واحد نشر و خبر

از آخرین واحد نشر و خبر