فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تحلیل تکنیکال طلا

در بررسی نمودار طلا و با استفاده از ابزار فیبوناچی و خط روند، در می‌یابیم که هم اکنون طلا به سطح حساسی از نظر قیمت و نمودار رسیده است.

در حال حاضر قیمت از بالا با سطح 50% فیبوناچی و از پائین با خط روند محصور شده است، شکستن هر یک از این ۲ خط میتواند روند آیندهٔ بازار را تعیین کند.

حالت اول : اگر قیمت سطح 50% فیبوناچی را به سمت بالا بشکند یعنی‌ قیمت $1388، می‌توانیم بگویم همزمان هم ۱ سطح مقاومت قوی شکسته شده و همزمان خط گردن برای الگوی سر و شانه شکسته شده، بنابر این اگر سطح قیمت $1388 شکسته شود قیمت می‌تواند روند صعودی میان مدت داشته باشد، قیمت هدف برای این روند صعودی میتواند سطح 78.6% فیبوناچی یا همان اندازهٔ سر تا خط گردن باشد که هر دوی این دو بر قیمت $1407 منطبق می‌شود.

حالت دوم: اگر قیمت نتواند سطح $1388 را بشکند و به سمت پائین خط روند را بشکند، باید منتظر باشیم تا اندیکاتورStochastic نیز از منطقهٔ اشباع خرید خارج شود، در این حالت می‌توانیم آیندهٔ میان مدت بازار را روندی نزولی پیش‌بینی‌ کنیم و قیمت‌های هدف را در درجهٔ اول $1353 و در مرحلهٔ بعد $1336تعیین کنیم.

تحلیلگر:حامد شیرازی

2553 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در کدال
کد خبر: 2

آخرین اخبار کدال

گزارشات پر بازدید