فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

بازگشت طلا به کانال 1300 دلاری

  • دوشنبه, 25 مهر 1390
  • نوشته شده توسط  گروه ایران بورس

یک کارشناس مسائل اقتصادی رسیدن طلای جهانی به دو هزار دلار با توجه به پیش بینی کاهش تورم و قوی شدن ارزش دلار در بازار جهانی را غیر منطقی دانست و گفت: انس جهانی حداکثر تا سه هفته دیگر به 1750 دلار می‌رسد و پس از آن تا 1۳۰۰ دلار سقوط می‌کند.

خبرگزاری فارس: بازگشت طلا به کانال 1300 دلاری تا ۵ هفته دیگر

فرزان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص وضعیت طلا جهانی و روند آن تا پایان سال2011 اظهار داشت: وضعیت طلای جهانی با توجه به پیش بینی کاهش تورم در امریکا از 0.4 درصد به 0.3 درصد که چهارشنبه هفته جاری اعلام می شود، نرخ طلا تا حداکثر سه‌هفته آینده به حدود 1750 دلار می‌رسد ولی پس از به شدت افت خواهد کرد.


به گفته این کارشناس، بر اساس تورم و تقویت دلار طلا تا 5 هفته آینده به 1300 دلار سقوط خواهد می‌کند.
وی در خصوص دلایل افت طلا افزود: یکی از مسائلی که در افت طلا مؤثر است، قوی شدن دلار بوده و تا چند روز آینده دلار وارد کانال صعودی شده و افزایش آن ادامه خواهد داشت، بنابراین، پیش بینی‌هایی که در گذشته در خصوص طلای 2 هزار دلاری تا پایان 2011 می‌شد با توجه به این وضعیت منطقی نیست.
این کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه رقم 1920 دلار برای طلا بالاترین رقمی بود که انس در سال 2011 به چشم خود دید و تا پایان سال نیز رقم بالاتری نخواهد دید، خاطر نشان کرد: در سال 2012 نیز رشد طلا از سه ماهه دوم سال شروع می‌شود. چند دلاری که طی این مدت رشد کرده نیز با حجم پایین معاملات رخ داده است.
سهرابی تأکید کرد: پیش بینی‌ها کاهش شاخص قیمت مصرف کننده، افزایش فروش خانه‌های نوساز در امریکا، افزایش وجه تضمین سپرده اولیه برای قرارداد‌های آتی طلا در بورس نیویورک نیز از دیگر دلایل کاهش حجم معاملات طلا و در نتیجه کاهش قیمت انس است.
وی ادامه داد: وجه تضمین اولیه قرارداد‌های آتی در بورس نیویورک در گذشته 6 هزار و 75 دلار بود که در حال حاضر به 11 هزار دلار رسیده که از نظر مشتریان معامله با این نرخ برای آنها به صرفه نیست، بنابراین حجم معاملات و تقاضا برای خرید کاهش یافته است.

1543 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در کدال
کد خبر: 435

آخرین اخبار کدال

گزارشات پر بازدید