فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

کاهش قیمت طلا به 1680 دلار

  • یکشنبه, 08 آبان 1390
  • نوشته شده توسط  گروه ایران بورس

یک کارشناس اقتصادی با پیش بینی نزولی بودن قیمت طلا تا پایان سال میلادی، گفت: تا چهارشنبه هفته جاری روند قیمت طلا تا 1680 دلار کاهش می‌یابد، ولی این روند بستگی به برخی مسائل دارد.

خبرگزاری فارس: کاهش قیمت طلا به 1680 دلار تا چهارشنبه

فرزان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص، وضعیت بازار طلا با توجه به بخشودگی قسمتی از بدهی یونان اظهار داشت:‌ این مسئله تأثیری زیادی در قیمت طلا ندارد، ولی ادامه داشتن بحران اروپا در افزایش قیمت طلا مؤثر است،اما باید اشاره کنم که با توجه به اینکه قیمت طلا طی هشت ماه ابتدایی سال 2011 بیشتر صعودی بوده، تا پایان سال میلادی نیز پیش بینی می‌شود این روند ادامه داشته باشد.

 

 

 وی در خصوص پیش بینی قیمت طلا تا هفته آینده با اشاره به اینکه حدود 20 روز پیش پیش‌بینی افزایش قیمت طلا تا 1750 دلار در روز گذشته محقق شد، افزود:‌ تا دو هفته آْینده قیمت طلا به راحتی تا 1600 دلار افت می‌کند ولی باید تأکید کنم به دلیل وضعیت کشور‌های اروپایی و امریکایی نمی توان تاریخ دقیقی اعلام کرد زیرا، رئیس بانک مرکزی اروپا در حال تغییر بوده و رئیس بانک مرکزی امریکا نیز تحت فشار است.

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه طی 10 سال گذشته از ارزش طلا کاسته نشده و روند رو به رشدی داشته و در سبد سرمایه‌گذاری کشورهای در حال توسعه نیز سهم مؤثری دارد،افزود: احتمال خرید طلا از سوی این کشور ها وجود دارد،بنابراین اگر کشورهای آسیایی و در حال توسعه از جمله برزیل، کره، ژاپن، تایلند و غیره تقاضای بالایی برای خرید طلا داشته باشند، روند طلا افزایشی بوده و تا 1800 دلار رشد می‌کند.

سهرابی با اشاره به اینکه اگر چنین تقاضایی بالایی برای طلا بوجود نیاید روند طلا کاهشی خواهد بود، افزود: نقطه کلیدی در قیمت طلا 1450 دلار است و اگر طلا به این رقم برسد تا 1350 دلار کاهش خواهد یافت.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا رشد بورس‌های جهانی باعث خروج سرمایه‌ها از طلا می شود، اعلام کرد: همان طور که بین وضعیت طلا و نقره همبستگی وجود دارد این وضعیت در خصوص طلا و سهام نیز صدق می‌کند. بنابراین، همزمان با افزایش شاخص سهام، طلا نیز رشد کرد. همچنین به نظر می رسد در ارزش دلار تغییراتی در حال رخ دادن است و ارزش آن مدتی در جهان صعودی خواهد بود.

این کارشناس اقتصادی با اعلام هشدار به خریداران سکه نسبت به وجود  حباب در طلای جهانی و سکه تصریح کرد: به نظر می‌رسد اگر وضعیت به همین شکل باشد، همان طور که گفته شد و تقاضای بالایی برای خرید طلا وجود نداشته باشد، حباب قیمت طلا تا دو هفته آینده شکسته شود.

وی در پایان گفت: در هفته جاری و با باز شدن بازار جهانی از روز دوشنبه تا سه روز یعنی چهارشنبه طلا تا 1680 دلار افت می‌کند.

1622 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در کدال
کد خبر: 537

آخرین اخبار کدال

گزارشات پر بازدید