فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

مرگ طلا در راه است

  • شنبه, 05 آذر 1390
  • نوشته شده توسط  گروه ایران بورس

یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه بانک مرکزی نباید اجازه دهد شایعات موجود در وضعیت دلار و افزایش قیمت آن اثر بگذارد و باید در آن مقاومت کند و دلار را کاهش دهد، گفت: با توجه به ارزش دلار در جهان در حال حاضر انس بیشتر از ۱۵۰۰ دلار نمی‌ارزد.

خبرگزاری فارس: مرگ طلا در راه است/ بانک مرکزی جلوی دلار 1400 تومانی را بگیرد

فرزان سهرابی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص وضعیت فعلی دلار و سکه در بازار داخل اظهار داشت: محدودیت‌هایی که در حال حاضر از سوی کشورهای غربی برای ایران در نظر گرفته شده باعث ایجاد یک جو روانی و عکس‌العمل مردم نسبت به این اخبار شده و در نتیجه اثر آن نیز بر روی بازار دلار مشاهده می‌شود. براین اساس دلار در نزدیکی ۱۴۰۰ تومان قرار دارد که این اتفاق در حالی رخ داده که بانک مرکزی باید با این مسائل به شدت برخورد کند.

وی افزود: بانک مرکزی باید به سرعت وارد عمل شود و جو اقتصادی که شایعات موجود، دلیل اصلی آن است را کنترل کند. همچنین باید جلوی عکس‌العمل‌های مردم نسبت به این اخبار را بگیرد و به کشورهای دیگر اجازه ندهد چنین اخباری بر روی اقتصاد کشور اثر بگذارد.

این کارشناس اقتصادی با تأکید براینکه بانک مرکزی باید در برابر شایعات تحریم مقاومت کند و با قدرت مسئله تک‌نرخی کردن دلار را دنبال کند، گفت: تک نرخی کردن دلار ممکن است بر ارزش پول ملی اثر بگذارد ولی این مسئله در حدمعمول چیز بدی نیست.

سهرابی با بیان اینکه اگر دلار  در همین قیمت‌های ۱۳۰۰ تومان باقی بماند در شب عید به حدود ۱۴۲۰ الی ۱۴۵۰ تومان می‌رسد، تأکید کرد: بنابراین بانک مرکزی باید وارد عمل شده و با قدرت دلار را پایین بیاورد.

* مرگ طلای جهانی

وی در خصوص قیمت طلای جهانی گفت: اگر تا پایان دسامبر انس جهانی از مرز ۱۷۵۰ دلار عبور نکند باید منتظر افت شدید آن باشیم.

این کارشناس اقتصادی بیان کرد: هفته گذشته نرخ تورم ماهانه آمریکا ۰.۳ درصد منفی اعلام شد. همچنین شاخص تولیدکننده نیز منفی بود. بنابراین با این شرایط اگر انس جهانی از ۱۷۵۰ دلار عبور نکند تا پایان دسامبر افت شدیدی خواهد یافت.

سهرابی در پایان گفت: در حال حاضر با توجه به ارزش دلار در جهان انس بیشتر از  ۱۵۰۰ دلار ارزش ندارد.

2500 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در کدال
کد خبر: 686

آخرین اخبار کدال

گزارشات پر بازدید