چاپ این صفحه

توسعه صنعتي 420 ريال سود براي هر سهم تقسيم مي‌كند

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی 420 ریال سود به ازای هر سهم براي سال مالی منتهی به 31 شهریورماه 92 تقسیم می‌کند. در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که با حضور اکثر سهامداران برگزار شد، صورت‌های مالی شرکت به تصویب رسید.

این جلسه به ریاست روزبه پیروز، نظارت شهرکی و شروین شهریاری و همچنین دبیری سهراب گلپور برگزار شد.
روزبه پیروز رییس هیات مدیره و مدیرعامل سابق شرکت و همچنین رامین ربیعی، مدیرعامل جدید سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی در این جلسه علاوه بر ارائه گزارش هیات مدیره به سوالات سهامداران پاسخ دادند.
ربیعی و پیروز پس از برگزاری مجمع نیز در جمع خبرنگاران به تشریح برنامه‌های آینده شرکت پرداختند.
مدیرعامل «وتوصا» با اشاره به تغییرات پرتفوی شرکت اعلام کرد: سود شرکت طی دو سال گذشته به پنج برابر رسیده است.
ربیعی افزود: طی دو سالی که شرکت به شکل واقعی خصوصی شده دعوی حقوقی سهام ایرالکو حل شد و پرتفوی شرکت نیز به سوی شفافیت بیشتری رفت به طوری که در حال حاضر تنها 10 سهام پربازده را در پرتفوی «وتوصا» شاهد هستیم.
وی افزود: زیرمجموعه هاي شرکت که با مشکل مواجه بودند یا فروخته شده، یا تسویه شده و یا برای آنها ذخیره کافی در حساب‌ها منظور شده است.
وی با اشاره به حضور شرکت‌هایی همچون «مواد ويژه ليا» در پرتفوی غیربورسی شرکت گفت: ورود شرکت‌های پربازده به بورس از برنامه‌های آینده ماست.
وی NAV واقعی «وتوصا» را با در نظر گرفتن شرکت‌های بورسی و غیربورسی بیش از 330 تومان اعلام کرد و گفت: شرکت در حال حاضر در بالاترین و بهترین شکل خود چه از لحاظ سودآوری و چه به لحاظ NAV قرار دارد. رییس هیات مدیره شرکت نیز با تاکید بر اینکه 80 درصد منابع شرکت به سرمایه‌گذاری در بورس اختصاص دارد، گفت: فعالیت‌های شرکت تنها در بورس متمرکز نیست و حتی دامنه وظایف شرکت را از فعالیت‌های تجاری و اقتصادی فراتر برده‌ایم.
وی با اشاره به حضور «وتوصا» در شرکت «دیجیکالا» به عنوان شرکتی در زمینه تجارت الکترونیکی گفت: این شرکت بزرگ‌ترین شرکت در زمینه تجارت الکترونیکی در ایران است.
وی وضعیت بورس را در بلندمدت مثبت ارزیابی کرد و افزود: «وتوصا» به دنبال برنامه‌ریزی‌های بلندمدت روی سهام است که ارزش واقعی داشته باشند.
وی افزایش سرمایه شرکت تا 130 میلیارد تومان از سود انباشته را در راستای اصلاح ساختار مالی شرکت دانست و گفت: این افزایش سرمایه به صورت سهام جایزه به سهامداران اختصاص می‌یابد.
وی درباره پیش‌بینی سود شرکت برای سال آینده تصریح کرد: سود شرکت‌های سرمایه‌گذاری قابل پیش‌بینی نیست، اما با توجه به پرتفوی شرکت امیدوار به ارائه سود خوب بوده وتاکنون نیز از پیش‌بینی‌های خود جلوتر هستیم

1169 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در کدال
کد خبر: 7518
واحد نشر و خبر

از آخرین واحد نشر و خبر