فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

بازگشت انس در نزدیکی کانال 1600

  • یکشنبه, 27 آذر 1390
  • نوشته شده توسط  گروه ایران بورس

یک کارگزار معاملات آتی دلایل افت انس در روز پنج شنبه و بازگشت اندک آن در روز جمعه قبل از بسته شدن بازار جهانی و نزدیک‌شدن به مرز 1600 دلار را تشریح کرد.

 

خبرگزاری فارس: دلایل افت و بازگشت مجدد انس در نزدیکی کانال 1600 دلار


پیمان حدادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی فارس در خصوص دلیل افت طلای جهانی و پس از آن افزایش حدود 30 دلاری انس اظهار داشت: دلیل اصلی افت انس، تضعیف حوزه یورو بود، همچنین، اجلاس انگلیس برای پیمان جدید حوزه اروپا به منظور تقویت یورو مثبت نبود و باعث تقویت دلار شد بنابراین در نتیجه تقویت دلار، انس جهانی دچار افت شد.

وی با اشاره به اینکه اکثر شاخص های اقتصادی امریکا نیز مثبت اعلام شد و همه این مسائل در کنار یکدیگر باعث ریزش انس شد، افزود: پیش‌بینی هفته آینده انس بستگی به اوضاع حوزه یورو و تحریم بانک مرکزی ایران دارد زیرا در صورت تحریم نفتی ایران قیمت نفت افزایش می‌یابد و با توجه به اینکه نفت و طلا همگرا هستند با افزایش قیمت نفت طلای جهانی نیز افزایش می‌یابد.

این کارگزار معاملات آتی سکه ادامه داد: پس از این افت انس اندکی رشد کرد که دلیل آن نظر مثبت نسبت به برنامه اقتصادی ایتالیا در اجلاس سران اروپا، تصمیم کشور های مجارستان و جمهوری چک برای ورود به حوزه یورو، فروش اوراق قرضه اسپانیا بود. زیرا باعث شد یورو کمی تقویت شده  در نتیجه انس نیز رشد کرد.

حدادی در خصوص وضعیت انس در هفته آینده تصریح کرد: هر زمان یورو تقویت شود دلار تضعیف و در نتیجه انس تقویت می‌شود بنابراین با بازگشایی بازار جهانی در دوشنبه و احتمال وجود اخبار مثبت در حوزه یورو، احتمالا انس حدود 50 دلار تقویت می‌شود البته با توجه به شرایط فعلی.

به گفته وی، پیش بینی رشد 50 دلاری با توجه به اخباری که در حال حاضر وجود دارد هست ولی اگر اتفاقاتی در حوزه یورو و دلار و همچنین تحریم بانک مرکزی ایران رخ دهد شرایط و پیش بینی‌ها تغییر خواهد کرد.

 

2778 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در کدال
کد خبر: 760

آخرین اخبار کدال

گزارشات پر بازدید