فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

NAV سهام "وبهمن" 150 تومان است

شرکت سرمایه گذاری بهمن با ارایه صورت های میان دوره ای شش ماهه سال مالی منتهی به 90.3.31 از تحقق 16 ريال از 190ريال سود پیش بینی شده خبر داده است.

 


 

یوسفی، مدیر طرح و برنامه شرکت سرمایه گذاری بهمن در خصوص سرمایه گذاری های فروش رفته شرکت طی این مدت در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز گفت: فروش شرکت فن آوا مبلغی بیش از دو میلیارد تومان سود عاید شرکت کرده و برنامه های فروش زیر مجموعه های بورسی و غیر بورسی دیگری را نیز در برنامه سال جاری در نظر گرفته ایم. اما تاکنون به صورت دقیق مشخص نشده که سهام کدام یک از زیر مجموعه های شرکت فروخته خواهد شد ولی در خصوص سرمایه گذاری ها واضح است که فروش سهام خودرویی ها را در برنامه نداریم.

وی در خصوص سود حاصل از فروش سرمایه گذاری ها در سه ماهه اول سال مالی جاری گفت: وجوه حاصل از فروش شرکت فن آوا برای خرید سهام بانک صادرات و افزایش تعداد سهام شرکت غیر بورسی ارزش آفرینان سرمایه گذاری مجدد شده است.

مدیر طرح و برنامه "وبهمن" در پاسخ به این سوال خبرنگار بورس نیوز مبنی بر اینکه چرا شرکت های زیر مجموعه خارج از بورس تحت مالکیت شرکت اقدام به خرید و فروش سهام می کنند، در حالیکه "وبهمن" خود یک شرکت سرمایه گذاری است و اینکه این رفتار ها سبب موازی کاری آنها با شرکت اصلی می شود و آیا بهتر نیست که شرکت های زیر مجموعه در شرکت اصلی تجمع شده و سبد دارایی های "وبهمن" را توسعه دهند؟ اینگونه پاسخ داد: تأسیس هر کدام از شرکت های زیر مجموعه با هدف خاصی صورت گرفته و آنها برای اجرای برنامه ها و تأمین هزینه اهداف در نظر گرفته شده خود، در خرید و فروش سهام فعالیت کرده اند. اما نکته اصلی اینجاست که فعالیت های اصلی آنها غیر بورسی است و تنها بخشی از درآمدهای خود را از طریق بازار سهام کسب می کنند که این درآمدها برای پوشش هزینه های آنها صرف می شود.

وی با اشاره به اینکه NAV شرکت طبق آخرین محاسبات انجام شده حدود 150 تومان است، اظهار داشت: با احتساب بهای تمام شده دارایی های غیر بورسی رقم 150 تومان برای NAV شرکت به دست آمده، اما باید در نظر داشت که برآورد ارزش واقعی برخی از دارایی های شرکت کار دشواری بوده و می توان گفت که ارزش این سهم بیش از این رقم ها است.

وی در خصوص روند قیمتی سهم خاطر نشان کرد: در صورتی که اتفاق غیر قابل پیش بینی در بازار رخ ندهد، می توان روند رو به رشدی را برای قیمت این سهم متصور بود و به نظر می رسد آینده روشنی پیش روی آن قرار داشته باشد.

یوسفی در رابطه با برنامه های شرکت برای ورود زیر مجموعه ها به بازار سهام گفت: طبق قوانین جدید اداره نظارت بر نهادهای مالی، شرکت های سرمایه گذاری نمی توانند بیش از 10 درصد سهام شرکت های سهامی عام را در پرتفوی خود داشته باشند. بر همین اساس باید تکلیف آن دسته از شرکت های زیر مجموعه که سهام آنها بیش از این رقم ها در اختیار شرکت است، نهایی شود و ورود آنها به بازار سهام و عرضه اولیه سهم این شرکت ها، منوط به این موضوع است که مشکل قانونی موجود در رابطه با مالکیت آنها رفع شود.

وی در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: افزایش سرمایه اینگونه شرکت ها نیز به رفع این مشکل بستگی دارد.

طبق گفته یوسفی شرکت سرمایه گذاری بهمن در نظر دارد تبدیل به هلدینگ شود تا نظارت بیشتری بر فعالیت و عملکرد شرکت های زیر مجموعه خود اعمال کند که این موضوع منوط به ارایه درخواست و اخذ مجوز از سازمان بورس و اداره ثبت شرکت هاست.

1126 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل بنیادی
کد خبر: 144

گزارشات پر بازدید