فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

NAV سرمایه گذاری های بازار بورس 5

  • پنج شنبه, 03 شهریور 1390
  • نوشته شده توسط  گروه ایران بورس

مظفر رنجبر *

خالص ارزش دارايي‌ها (NAV) يكي از اصلي‌ترين متغيرها براي تحليل بنيادي سهام شركت‌هاي سرمايه‌گذاري و هلدينگ‌ها محسوب مي‌شود. با توجه به . . .

 

 

 

اهميت اين متغير و فراهم آوردن امكان مقايسه اين متغير با قيمت روزانه سهام شركت‌هاي سرمايه‌گذاري، NAV كليه شركت‌هاي حاضر در بورس و فرابورس به صورت روزانه در اختيار خوانندگان محترم قرار مي‌گيرد.


مبناي محاسبه اين متغير در جدول، وضعيت آخرين پرتفوي ماهانه و آخرين صورت‌هاي ميان دوره‌اي منتشر شده توسط شركت در سايت كدال است.
درخصوص ارقام جدول توجه به اين نكته ضروري است كه افزايش (كاهش) ارزش پرتفوي بورسي و فرابورسي، ملاك محاسبه NAV شركت‌ها است و بديهي است در صورت انتقال بخشي از سهام بورسي و فرابورسي به شركت‌هاي خارج از بورس، در عمل ارزش جاري اين سهام در برآورد NAV قابل محاسبه نيست. به بيان ديگر، سهام غيربورسي شركت‌هاي سرمايه‌گذاري مي‌تواند ارزشي بيش از بهاي تمام شده ابرازي در پرتفوي داشته باشد. از سوي ديگر ممكن است ارزش واقعي برخي دارايي‌هاي شركت‌هاي سرمايه‌گذاري متفاوت از ارزش دفتري آنها در ترازنامه اين شركت‌ها باشد.


1143 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل بنیادی
کد خبر: 167

گزارشات پر بازدید