فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تحلیل بنیادی چادر ملو

  • چهارشنبه, 27 دی 1391
  • نوشته شده توسط  واحد تحلیل و بررسی
شرکت چادرملو در خردادماه سال 1371 در دفتر ثبت شرکت هاي یزد به ثبت رسید. سپس به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 16 آبان 77 مرکز شرکت به تهران منتقل و در اداره کل ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاري تهران به ثبت رسیده است. شخصیت حقوقی شرکت در مرداد ماه سال 76 از دولتی به خصوصی تغییر یافته و مورخ 7مرداد 82 به شرکت سهامی و در تاریخ 12 مهر82 در سازمان بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

موضوع فعالیت شرکت به طور خلاصه عبارتست از اکتشاف ,استخراج و بهره برداري از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره از آن، تولیدگندله، تولید سنگ آهن­هاي دانه بندي شده و تولید محصولات فولادي.

 

 

 


آمار مقداری تولید و فروش:

 

 

 

 

 

 

روند سود خالص شرکت:


پیش بینی صورت سود و زیان:

برای پیش بینی صورت سود و زیان ابتدا به پیش بینی مقدار فروش محصولات و پیش بینی بهای تمام شده محصولات فروش رفته می ­پردازیم:

فروش:

مقدار فروش برای عملکرد کل سال 91 براساس شش ماهه اول سال در قالب سه سناریوی بدبینانه، محتمل و خوشبینانه پیش بینی شده است.

 

 

نرخ فروش کنسانتره به شرکت­های فولاد مبارکه و خوزستان، به ترتیب ضرائب 12 و 10 درصد میانگین قیمت فروش شمش فولاد خوزستان می باشد. همچنین ضریب نرخ فروش گندله نیز برابر با 23 درصد تعیین شده است. در نتیجه برای به دست آوردن مبلغ فروش شرکت به پیش بینی نرخ فروش محصولات فولاد خوزستان نیازمندیم:

 

حال با استفاده از پیش بینی صورت گرفته در نرخ فروش محصولات فولاد خوزستان به پیش بینی مبلغ فروش شرکت برای سال های 91 و 92 می­ پردازیم:

مبالغ به میلیون ریال

 

بهای تمام شده به ازای هر تن فروش:

شرکت بهای تمام شده به ازای هر تن فروش را برابر با 22 درصد رشد نسبت به سال 90 در نظر گرفته و در این تحلیل برای پیش بینی این فاکتور در سال 91 همین میزان در نظر گرفته شده است. برای سال 92 نیز نرخ رشدی بین 20 تا 30 درصد برای سناریوهای بدبینانه، محتمل و خوشبینانه برآورد شده است.

 

برای هزینه های عمومی و اداری و درآمد های حاصل از سرمایه گذاری نیز به ترتیب نرخ رشدی بین 20 تا 25 و 10 تا 30 درصد در نظر گرفته شده است.

پیش بینی صورت سود و زیان بدون افزایش نرخ بهره مالکانه:

مبالغ به میلیون ریالجدول فوق بدون در نظر گرفتن افزایش نرخ بهره مالکانه برای شرکت چادر ملو در نظر گرفته شده است. اما با توجه به اظهارات اخیر در مورد افزایش بهره مالکانه از 22.600 به 67.000 ریال به ازای هر تن فروش، می­توان بهای تمام شده محصولات فروش رفته را به ازای این افزایش نرخ محاسبه و به سود هر سهم جدیدی دست یافت. به طوری که ملاحظه می شود این افزایش نرخ برای بهره مالکانه تأثیر بسزایی در سود سهام شرکت ندارد.

پیش­ بینی صورت سود و زیان با در نظر گرفتن افزایش نرخ در بهره مالکانه:

ارقام به میلیون ریال


تهیه کننده : نرگس نبوی

تایید کننده: دکتر سرهنگی

1141 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل بنیادی
کد خبر: 2048

گزارشات پر بازدید