فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

برآورد 200 تومانی NAV هر سهم "وسپه"

  • یکشنبه, 13 شهریور 1390
  • نوشته شده توسط  گروه ایران بورس

شرکت سرمایه گذاری سپه در صورت های مالی حسابرسی نشده عملکرد شش ماهه اول سال مالی منتهی به 90.3.31 از تحقق218 ريال سود خبر داده که نسبت به دوره مشابه سال گذشته 17 درصد رشد را نشان می دهد.

 

 

 

غنیان، مدیر امور مالی و اداری شرکت سرمایه گذاری سپه در خصوص علت افزایش 61 درصدی سود حاصل از سرمایه گذاری ها در سال مالی جاری نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته در گفتگو با خبرنگار بورس نیوز تصریح کرد: پس از تغییرات انجام شده در هیأت مدیره "وسپه" نگرش جدیدی پیرامون سرمایه گذاری های شرکت صورت گرفت که با اصلاح ساختار پرتفوی قبلی تا کنون نتایج مثبتی حاصل شده است.

در عین حال تغییر در نگرش هیأت مدیره موجب پوشش مناسب در عملکرد شش ماهه اول سال مالی جاری شده که نسبت به دوره مشابه سال مالی گذشته رشد چشمگیری را نشان می دهد.

وی در ادامه در خصوص احتمال اعمال تغییرات در پرتفوی فعلی شرکت گفت: با توجه به شرایط موجود در حال حاضر برنامه ای در خصوص تغییر و اصلاح پرتفوی سرمایه گذاری و خروج از سرمایه گذاری های فعلی در نظر گرفته نشده است، البته بسته به وضعیت بازار ممکن است اصلاحی صورت بگیردکه آن هم به صورت ناچیز بوده و تغییرات عمده ای در آن ایجاد نمی شود.

وی یکی از صنایعی را که شرکت برای سرمایه گذاری در آن تمایل بسیاری دارد، گروه معدنی عنوان کرد و افزود: این گروه در ماه های اخیر از رشد مناسبی برخوردار بوده و چشم انداز مثبتی نیز دارد و یکی از گزینه هایی است که برای سرمایه گذاری های جدید مد نظر شرکت قرار دارد.

غنیان با تأکید بر اینکه جو معاملات بازار سهام در عملکرد سه ماهه دوم سال مالی جاری همچون نیمه اول سال پررونق نبوده، نسبت به تحقق سود مناسب در عملکرد شش ماهه دوم اظهار امیدواری کرد و افزود:  که در مدت باقی مانده سال مالی جاری پرتفوی سرمایه گذاری شرکت روند رو به رشد خود را حفظ کند. چرا که این پرتفوی شامل سرمایه گذاری های قابل اتکایی است که با تغییر شرایط نیز می تواند به رشد خود ادامه دهد.

مدیر امور مالی و اداری "وسپه" در خاتمه ارزش خالص دارایی های(NAV ) هر سهم شرکت را حدود 200 تومان ارزیابی کرد و در خصوص دورنمای روند قیمتی هر سهم آن در بورس عنوان کرد: این سهم با توجه به پرتفوی در نظر گرفته شده توانایی دست یافتن به قیمت های بالاتر را داشته و جای رشد قیمتی بیشتر از این محدوده ها نیز برای آن وجود دارد.

1801 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل بنیادی
کد خبر: 224

گزارشات پر بازدید