فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تحلیل تکنیکال زامیاد

در تحلیل‌های اخیر سهام شرکت زامیاد این طور عنوان شد که به سبب الگوی سر و شانه کف بلند مدت، قیمت با هدف کلاسیک 225 – 230 تومان همراه است که در نهایت بازار سهام شرکت با تحقق محدوده هیجانی 264 تومان همراه شد.

رشد قیمت به 264 تومان در قالب موج سوم بسط یافته الیوت انجام شده و بنابراین انتظار می‌رود قیمت سهام شرکت در پی موج چهارم الیوت، بخشی از رشد اخیر را تصحیح كند. این در حالی است که در محدوده 264 تومان سیگنال Top Failure Swing در اسیلاتور شاخص قدرت نسبی به نشانه اشباع بازار خرید و قرار داشتن قیمت در محدوده سقف مشاهده مي‌شود. از سوی دیگر سیگنال واگرایی منفی در حجم معاملات و نیز واگرایی منفی در اسیلاتور MACD نشانه دیگری بر قرار داشتن قیمت در محدوده سقف است.
به دنبال دریافت سیگنال اشباع خرید، نوسانات جانبی قیمت، به تشکیل الگوی دوقلوی سقف (Double Top) انجامیده و انتظار می‌رود حفره 231 تومان رو به پایین شکسته شود. شکسته شدن محدوده مزبور سیگنال Bearish Break Out با هدف کلاسیک 200 – 198 تومان تلقی مي‌شود. در راه افت آتی قیمت حمایت‌های مهم عبارت هستند از: 223 تومان، 210 تومان و 200 – 198 تومان. برخورد قیمت به سطوح حمایت می‌تواند به مثبت شدن ظاهری سهام بینجامد، اما در نهایت انتظار مي‌رود قیمت سهام شرکت تا محدوده باند حمایتی 210 – 200 تومان افت کند.

889 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل تکنیکال
کد خبر: 10

گزارشات پر بازدید