فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

نگاه تکنیکی به نمادهای پربازدید بازار

مپنا: با عرضه 114 میلیون سهمی در بیستم فروردین جاری، از شدت هیجان خرید سهم کاسته شد و از چهارم اردیبهشت ماه، قیمت سهم وارد روند منفی شد. تا برگزاری مجمع افزایش سرمایه 26 درصدی که 59 درصدآن از محل اندوخته تأمین می شد و 41 درصد آن از محل آورده نقدی، این روند ادامه پیدا کرد. پس از بازگشایی با حدود 17 درصد افت قیمت، روند کاهشی ادامه پیدا کرد تا سهم به قیمت 3429 ریال امروز رسید. این قیمت می تواند در هفته آینده به عنوان مقاومت در برابر افت قیمت عمل کند و در صورت قوی بودن عرضه ها این ریزش تا قیمت 3200 ریال ادامه خواهد داشت. اما قیمت اخیر در زمان های قبل به عنوان مقاومت مهمی عمل کرده است.

گروه بهمن: در بررسی این سهم، به شکل بلند مدت ( از نیمه سال 88) دیده می شود که سهم در یک کانال بلند مدت صعودی در حال نوسان است. کف کانال در سال 89 طی ماه های اردیبهشت تا اواخر تیر چندین بار محک خورده و مقاومت خود را تثبیت کرده است. در روزهای اخیر نیز کاهش قیمت، زمینه نزدیک شدن به این حمایت را فراهم کرده و به احتمال قوی در قیمت های 280 تومان این حمایت وارد عمل خواهد شد.

صنعتی و معدنی چادرملو: شرکت چادرملو در هفته اخیر با افزایش حجم معاملات در بازه منفی مواجه شده است. همین امر ارزشمند بودن این سهم در قیمت های جاری (710 تومان) را آشکار می کند. همچنین قیمت امروز به سطح حمایتی که در روزهای قبل داشته، نزدیک شد. چنان چه قیمت از این سطح کاهش پیدا کند، خط حمایت مهم بعدی، قیمت 680 تومان خواهد بود. در صورت بازگشت قیمت از سطح حمایت 710 تومان نیز افزایش تا محدوده 750 تا 770 تومان محتمل خواهد بود.

مخابرات ایران: پس از اعلام تقسیم سود 430 ریالی در مجمع عادی شرکت و بازگشایی نماد سهم، هیجان فروش برای سهم بالا بود به صورتی که در روزهای ابتدایی حدود 30 میلیون سهم در قیمت منفی معامله شد. پس از آن با کمی بازگشت به بازه مثبت، مجدداً فشار فروش شدت گرفت به نحوی که سهم را دوباره در معرض هیجان فروش قرار داد. به نظر می رسد افت قیمت تا سطح حمایت 308 تومان ادامه یابد. این سطح قیمت خط 61.8 درصد تصحیح فیبوناچی است. در صورت رشد حجم معاملات در بازه منفی، احتمال تغییر روند قیمت افزایش می یابد زیرا به نظر بازار این قیمت های برای خرید سهم ارزنده تلقی شده است.

حفاری شمال: حفاری شمال سهمی پرنوسان است که در نقاط مقاومت – حمایت گذشته خود واکنش نشان می دهد. با نزدیک شدن به قیمت 280 تومان، برای چندمین بار این سطح قیمت را می آزماید. اما هنوز حجم معاملات به این قیمت حساسیت بالایی نشان نداده است. احتمال نوسان قیمت در حواشی این قیمت برای چند روز دور از ذهن نیست. اما در صورت کاهش، حمایت بعدی در محدوده 250 تومان خواهد بود.نما بورس

839 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل تکنیکال
کد خبر: 18

گزارشات پر بازدید