فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

نگاه تکنیکی به نمادهای پربازدید بازار

فولاد مبارکه: با رشد قیمت این سهم در روزهای اخیر توجه سهامداران به خرید جلب شده و باعث شد تا هیجان خرید در نهایت در روز گذشته حجم معاملات را به بالای 80 میلیون سهم برساند و قیمت در 311 تومان استراحت کند. این قیمت در تاریخ های قدیمی تری نیز به عنوان مقاومت رشد محسوب شده است. هم جهت بودن خط روند سهم و روند RSI احتمال رشد قیمت و شکسته شدن این مقاومت را ایجاد خواهد کرد. با این وصف با استفاده از فیبوناچی انبساطی، سطح بعدی قیمت  350 تومان خواهد بود.

سرمایه گذاری غدیر: پس از برگزاری مجمع عادی و فوق العاده سرمایه گذاری غدیر، رشد آرام سهم آغاز شد و با نوسانات متعادل در حال حاضر در روند صعودی قرار دارد. ورود شاخص RSI به محدوده بالاتر از 70 هیجان خریداران را نشان می دهد و احتمال افت قیمت تا 427 تا 430 را قدرت می بخشد.

سایپا: شرکت سایپا پس از رشد 92.5 درصدی که طی بازه زمانی که از 28 آذر 89 شروع شده بود و تا 20 فروردین 90 ادامه پیدا کرده بود، وارد روند اصلاحی خود شده و تا کنون نزدیک 50 درصد از رشد خود را بازگشته است. اما نکته قابل توجه نزدیک شدن قیمت به خط حمایت قدیمی در قیمت 290 تومان است. افزایش ملایم حجم معاملات این احتمال را تقویت می کند که قیمت در 290 با حجم بالا بتواند در جهت مثبت حرکت جدیدی را آغاز کند.

سرمایه گذاری سایپا: این شرکت پس از افزایش سرمایه و بازگشایی در 30 فروردین 90 با 25 درصد رشد در تاریخ 26 اردیبهشت 90 وارد روند منفی شده و در حال حاضر حدود 15 درصد افت قیمت داشته است. اما در این سهم نیز قیمت 307 تومان مقوامت قدیمی محسوب می شود. اما شباهت الگوی تغییرات قیمت سهم به الگوی سر و شانه، حساسیت بازار را نسبت به افت قیمت افزایش می دهد. چنان چه سهم نسبت به تکمیل الگو  واکنش نشان دهد، قیمت تا عددهای پایین تری افت خواهد کرد. در غیر این صورت قیمت 307 به عنوان عامل بازدارنده عمل کرده و رشد قیمت را باعث خواهد شد.

صنعتی دریایی (صدرا): شرکت صنعتی دریایی نیز علی رغم اخبار مثبت این روزها در مورد فعالیت های شرکت، استمهال بدهی ها و افزایش سرمایه احتمالی، همچنان سیر نزولی خود را ادامه داد تا امروز به قیمت 201تومان رسید و هر چند امروز نوسان بالایی داشته اما در نهایت با صف فروش و در درصد منفی روزانه خود آخرین معاملات خود را انجام داد. روند نزولی که از 20 اردیبهشت ماه سال 89 آغاز شده، همچنان وجود دارد و در صورت رشد قیمت باید از محدوده منفی فاصله گرفته و از مقاومت هایی که در مسیر صعود وجود دارد (217 تومان، 240 تومان، 260 تومان) عبور کند. در غیر این صورت تا مقاومت مهم بعدی برابر با 180 تومان افت خواهد کرد. شواهد نوسان قیمت سهم مخصوصا امروز نشان می دهد که قیمت سهم تمایل دارد که روند خود را تغییر دهد و به قیمت های مثبت وارد شود.نما بورس

789 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل تکنیکال
کد خبر: 20

گزارشات پر بازدید