فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تحليل مس در بازار هاي جهاني

تحليل بنيادي مس:
بهاي فلز مس در هفته قبل با نوساناتي همراه بود، ولي به طور کلي در هفته قبل روندي صعودي داشت. به نحوي که قيمت اين فلز از 9857 دلار در روز 28 فوريه، به قيمت 9970.5 دلار در روز 4 مارس 2011، رسيد که تقريباً روندي روبه رشد را در هفته قبل شاهد بود. 
در هفته قبل قيمت مس تحت تاثير عوامل مهمي قرار گرفت که اهم آن به قرار ذيل است.
در هفته‌اي که گذشت، به گزارش سايت Copper Investing، با انتشار اين موضوع که تقاضاي مس کشور چين در سال 2010 ميلادي با 7 درصد افزايش همراه بوده است. اين موضوع نيز موجب بروز چشم‌اندازي مثبت در بين سرمايه گذاران نسبت به بهبود اوضاع اقتصادي در جهان گرديد. در نتيجه در هفته قبل همين عامل نيز موجب افزايش قيمت فلز مس در بازارهاي جهاني گرديد. (لازم به توضيح است که چين بزرگترين مصرف کننده مس در جهان محسوب مي‌گردد و تغيير ميزان تقاضاي مس اين کشور تاثير بسزايي در تعيين قيمت اين فلز اساسي در دنيا دارد.) همچنين در هفته قبل به گزارش سايت Bloomberg، دادهاي مثبت منتشر شده در مورد کاهش نرخ بيکاري در کشور آمريکا و رسيدن به زير نرخ 9 درصد، موجب بروز اميدواريهايي نسبت به آينده رشد اقتصادي در جهان در بين سرمايه‌گذاران بين‌المللي گرديد. همين امر نيز موجب گرديد تا با رشد ميزان تقاضاي سرمايه‌گذاري براي فلز مس ، قيمت اين فلز در بازارهاي جهاني با افزايش همراه گردد. در همين حال در هفته قبل به گزارش سايت Kitcometals، پيش بيني کارشناسان اقتصادي مبني بر کسري عرضه مس در بازارهاي جهاني به ميزان زيادي در افزايش قيمت اين فلز ارزشمند در هفته اخير تاثير داشته است. براساس اين گزارش موجودي انبارهاي مس در بازار بورس فلزات لندن (LME)  با افزايش 1250 تني به ميزان 425300 تن در روز جمعه رسيد که افزايش چشمگير داشته است. در نتيجه اين موضوع نيز با افزايش رويکرد به خريد مس در بازارهاي جهاني، بهاي اين فلز کماکان رو به افزايش مي‌باشد.
اتفاقات فوق در حالي است که وضعيت رشد اقتصادي جهان و سياستهاي بانک مرکزي اروپا در ثابت نگهداشتن يا افزايش نرخ بهره بانکي، تنشهاي سياسي در منطقه خاورميانه، سياستهاي تورم‌زدايي چين، اقدامات احتمالي فدرال رزرو آمريکا و نگرانيهاي ناشي از افزايش نرخ تورم جهاني، از مهمترين عوامل تاثيرگذار در تعيين روند آتي فلز مس خواهند بود.

لطفا جهت مشاهده تحلیل تکنیکال مس به ادامه مطلب مراجعه نمایید ...

 

 

تحليل تکنيکال مس:
با توجه به گواههاي موجود در تحليل تکنيکال روند کلي مس صعودي به نظر مي‌رسد و احتمالاً در اين بين نوساناتي نيز خواهد داشت. در هفته گذشته همان‌گونه که پيش‌بيني ‌نيز گرديد، اين فلز اساسي روندي کاملاً نزولي داشت. براي هفته آينده نيز به نظر مي رسد که مس روندي صعودي داشته باشد. در اين صورت اگر مس بخواهد روندي افزايشي داشته باشد، در صورت شکاندن مقاومت قيمتي 10000 دلار، احتمالاً تا قيمت 10500 دلار و يا بالاتر نيز صعود خواهد داشت. و در غير اين صورت چنانچه مس بخواهد با روندي نزولي همراه گردد، در صورت عبور از نزديکترين ساپورت قيمتي خود که  9780 دلار مي‌باشد احتمالاً تا سطح حمايتي مهم و تاريخي  9600 دلار نيز افت خواهد نمود.

1318 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل تکنیکال
کد خبر: 3

گزارشات پر بازدید