فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تحلیل تکنیکال بانک ملت

فرید هلالات- قیمت سهام شرکت بانک ملت به دنبال تشکیل الگوی مثلث متقارن صعودی (Bullish Symmetrical Triangle) رشد قیمت را در دستور کار خود داشته است.

هدف کلاسیک مثلث مزبور در محدوده 214 – 212 تومان محقق شده و هدف هیجانی در محدوده 232 – 224 تومان قرار دارد. 224 تومان، 100 درصد بسط فیبوناچی در نمودار خطی است؛ بنابراین این احتمال وجود دارد که قیمت در برخورد به 224 تومان متوقف شود. این در حالی است که عدد RSI در محدوده بالای 70 قرار دارد و دریافت سیگنال واگرایی منفی در اسیلاتور MACD بر اشباع خرید دلالت دارد. در تایید سیگنال اشباع خرید، دریافت سیگنال واگرایی منفی در حجم معاملات نیز حائز اهمیت است.
بر اساس آنچه گفته شد قیمت سهام شرکت در محدوده سقف قرار دارد. با علم به اینکه قیمت ممکن است اهداف هیجانی بالای 224 تومان را نیز محقق سازد، رفتار حرفه‌ای توجه به سیگنال اشباع خرید و در نتیجه خروج از سهام شرکت است. این طور به نظر می‌رسد که بازار سهام شرکت بانک ملت در یک رویکرد بلندمدت، مستعد رشد بیشتری است، اما به احتمال قوی رشد‌های احتمالی پس از تصحیح قیمت به وقوع می‌پیوندند. در راه افت احتمالی قیمت، محدوده 200 تومان مهم‌ترین سطح حمایتی محسوب مي‌شود.

1166 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در تحلیل تکنیکال
کد خبر: 9

گزارشات پر بازدید