فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تسویه بدهی

تسویه بدهی

          تعدادی از دوستان در سال 1392 اقدام به واریز مبلغ عضویت جهت بهره مندی از خدمات این گروه را کرده اند و بنا به شرایط...
کانال رسمی گروه ایران بورس در تلگرام

کانال رسمی گروه ایران بورس در تلگرام

برای اخبار و تحلیل و سبد خرید به ما بپیوندید     اینجا همه چیز رایگان است      https://telegram.me/iranboursegroup      

TELEGRAM

 

تحلیل ها

 •  
  تحلیل تکنیکال فولاد مبارکه

  فولاد مبارکه 931209

  در نمودار ماهانه سهم در دوره بلند مدت شاهد صعودی بودن آن میباشیم.پس از رشد

   
 •  
  تحلیل تکنیکال کهمدا

  کهمدا 931209

  در نمودار هفتگی سهم شاهد نوسان در یک محیط مسطتیل میباشیم.کف ان در 5180 و سقف 8630

   
 •  
  تحلیل تکنیکال تاپیکو

  تاپیکو931209

  در بررسی نمودار هفتگی این سهم خوب بازار مشاهده میشود که در یک کانال نزولی در حال افت

   
 •  
  تحلیل تکنیکال کروی

  کروی 931209 

  در نمودار هفتگی سهم شاهد رشد در یک کانال صعودی بلند مدت 3 ساله و اصلاح دریک

   
 •  
  تحلیل تکنیکال بانک ملت

  بانک ملت(وبملت)
  باتوجه به فضای  مبهم مذاکرات، این سهم بانکی ارزشمند گزینه ای ایده آل برای افراد

   
 •  
  تحلیل تکنیکال حسینا

    حسینا931127

  در نمودار روزانه سهم شاهد اصلاح در یک کانال نزولی هستیم که سهم در اخرین مرحله

   
 •  
  تحلیل تکنیکال لیزینگ ایرانیان (وایران)

  وایران(ایزینگ ایرانیان)

  این سهم لیزینگی پس از صعود اخیر تا محدوده فیبوی 0.886 ریتریسمنت خود را

   
 •  
  تحلیل تکنیکال وبوعلی

  وبوعلی 931118

  در نمودار روزانه سهم همانطور که مشاهد میکنیم سهم در حال اصلاح حرکت بزرگ ما قبل خود

   
 •  
  تحلیل تکنیکال بانک حکمت

  بانک حکمت ایرانیان 931014

  روز گذشته شاهد معاملات بسیار پرقدرتی از این سهم بودیم.پس از راهیابی

   
 •  
  تحلیل تکنیکال از بترانس

   

   

   

  بترانس931013 

  در بررسی نمودار سهم در فرمت ماهانه، مشاهده میکنیم که

   
 •  
  تحلیل تکنیکال سرب و روی ایران

  فسرب931013

  با وجود مشکلات متعدد در این شرکت و ریسک های موجود،در بررسی نمودار هفتگی سهم نکات قابل

   
 •  
  تحلیل تکنیکال جوشکاب یزد

  تحلیل تکنیکال جوشکاب یزد

  سهام در یک کانال صعودی قرار دارد . که اکثر اوقات وقتی قیمت به کانال می رسد

   
 •  
  تحلیل مهم شاخص + یک خبر مهم

   

  با سلام خدمت همه دوستان و همراهان عزیز ایران بورس

  مدتی است که سکوت بهترین راه برای عدم

   
 •  
  تحلیل تکنیکال حتاید

  حتاید930923

  در نمودار روزانه حتاید پس بازگشایی سهم بعد از یک مدت طولانی شاهد رشد جالبی از سهم

   
 •  
  تحلیل تکنیکال شاخص گروه بیمه

  شاخص گروه بیمه 930923

  در نمودار روزانه شاخص گروه بیمه در صعود قبل پس از برخورد به مقاومت و وجود

   
 •  
  تحلیل تکنیکال ویژه خبهمن

   

  خبهمن930919

  در نمودار هفتگی پس از رشد سال قبل،سهم وارد روند نزولی گردید و تا پایینتر از

   
 •  
  تحلیل تکنیکال ثامان

  ثامان930919

  در نمودار هفتگی این شرکت ساختمانی وضعیت جالبی را شاهد هستیم.پس از رشد قابل توجه سال

   
 •  
  تحلیل تکنیکال خوارزمی

  خوارزمی

  در نمودار روزانه سهم با رسم کانال صعودی سهم شاهدیم که که سهم در کف کانال قرار دارد.با توجه

   

نماد بانك پاسارگاد سه شنبه در بورس بازگشايي مي شود

خبرگزاري فارس:مديرعامل بانك پاسارگاد جزئيات بازگشايي نماد و وضعيت مالي نهمين بانك بورسي را تشريح و پيش بيني كرد هر سهم اين بانك حدود200 تومان داد و ستد شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادي فارس، در پي درج نام هفته گذشته بانك پاسارگاد در بورس با پلاك 463، شب گذشته مديرعامل اين بانك به همراه برخي مديران مانند مديرعامل سرمايه گذاري پاسارگاد و مديرسرمايه گذاري پارس آرين در جمع خبرنگاران حوزه هاي بازار سرمايه و بانك حاضر شدند. در اين نشست خبري مجيد قاسمي با اعلام آخرين وضعيت اين بانك بورسي از برگزاري جلسه معارفه اي در فردا و بازگشايي نماد معاملاتي در سه شنبه جاري جاري خبر داد.
جلسه معارفه نهمين بانك حاضر در بورس ساعت 14 فردا يكشنبه براي كارگزاران و سرمايه گذاران برگزار مي شود.

*ارزش ذاتي واقعي بانك فردا نهايي مي شود

مجيد قاسمي با اشاره به سرمايه ثبتي دو هزار و 310 ميليارد توماني و ورود به بورس با سرمايه بيش از دو هزار و 725 ميليارد توماني در مورد ارزش ذاتي اين بانك، اظهار داشت: درحالي سرمايه بانك پاسارگاد بالاترين سرمايه در ميان بانك هاي بازار سرمايه بشمار مي رود كه ارزش ذاتي سهام اين بانك در پايان سال گذشته از سوي شركت مشاور برنامه بانك محاسبه شده بود ولي در آن مواردي مانند ارزش افزوده هلدينگ معدني خاورميانه (ميدكو) يا شعب ملكي بانك در نظر گرفته نشده بود.بنابراين در در جلسه معارفه روز يكشنبه با كارگزاران و فعالان بورس، گزارش كارشناسي در اين زمينه ارائه خواهد شد.
به گفته قاسمي در پذيره نويسي350 ميليارد توماني شركت ميدكو، 100 ميليارد تومان به ارزش سهام بانك پاسارگاد افزوده شد كه در ارزش ذاتي آن ديده نشده است. همچنين اين بانك اكنون 272 شعبه دارد كه ظرف يك ماه آينده به 303 شعبه افزايش خواهد يافت. از 272 شعبه كنوني هم فقط 37 شعبه استيجاري و بقيه ملكي است كه اين هم در ارزش ذاتي بانك ديده نشده است.
وي ادامه داد: درحالي قيمت هر سهم بانك پاسارگاد قبل از برگزاري مجمع 225 تومان بود كه در مجمع سالانه هم ضمن تقسيم سود 18 توماني ، 18 تومان در افزايش سرمايه (از دو هزار و 310 به بيش از دو هزار و 725 ميليارد تومان) صرف شد. اعلاميه حق تقدم اين افزايش سرمايه از امروز شنبه براي سهامداران ارسال مي شود.
به گفته قاسمي سرمايه اين بانك تا ارديبهشت 91 به سه هزار ميليارد تومان خواهد رسيد.

*چند و چون سود و پيش بيني سود هر سهم و بازگشايي نماد

اين مقام مسئول در رابطه با وضعيت سود آوري بانك پاسارگاد هم خاطر نشان كرد: در شرايطي سود خالص اين بانك از 16.4 ميليارد تومان در سال 84 به بيش از 600 ميليارد تومان در پايان 89 رسيده كه بر اساس پيش بيني هاي صورت گرفته، اين رقم در پايان سال جاري بالغ بر 800 ميليارد تومان خواهد شد.
قاسمي سود پيش بيني شده سال گذشته با سرمايه دو هزار و 310 ميليارد توماني را 262 ريال و سود هر سهم سال جاري با سرمايه دو هزار و 725 ميليارد توماني را 262 ريال اعلام كرد كه در سه ماهه ابتداي سال 25 درصد آن پوشش داده شده است.همچنين پيش بيني سود هر سهم براي سال مالي آينده هم 400 ريال پيش بيني شده است.
وي با بيان اين نكته كه نسبت مطالبات غيرجاري به مطالبات جاري بانك پاسارگاد در سال گذشته 7 درصد بوده است، گفت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، نسبت مطالبات غيرجاري به مطالبات جاري اين بانك در پايان امسال به زير پنج درصد خواهد رسيد.
مديرعامل بانك پاسارگاد درباره بازگشايي نماد و عرضه سهام در سه شنبه جاري هم توضيح داد: از برخي سهامداران اجازه گرفته شده كه اگر كسي اقدام به عرضه سهام نكرد به نمايندگي از آنها بخشي از سهام عرضه شود تا روان بودن و معاملات سهم در تابلو حفظ شود.اين درحالي است كه از بابت عرضه سهام نگراني نداريم چون با برخي از سهامداران بالاي يك درصد مذاكره كرده و از آنها اجازه گرفته ايم كه اگر لازم شد، بخشي از سهام آنها را عرضه كنيم تا سهم دچار ركود نشود و در هر روز تابلو نقش فعال داشته باشد.

*پيش بيني بازگشايي نماد با قيمت هر سهم200 تومان

اين مقام مسئول در مورد قيمت احتمالي هر سهم اين بانك در روز بازگشايي نماد پيش بيني كرد: بر اساس استنباط هاي صورت گرفته، سهام بانك پاسارگاد با قيمتي حدود 200 تومان مورد معامله واقع شود.اين در حالي است بين 30 تا 35 ميليون سهم در بازار خارج بورس آن (OTC) تقاضا براي خريد وجود داشت ولي چون عرضه اي صورت نمي گيرد نمي توان چندان به اين عدد دل بست،من اينكه وقتي سهام عرضه نمي شد ما هم تقاضا نمي گرفتيم.بنابراين اگر سهام بانك عرضه شود، متقاضيان وارد بازار خواهند شد.
وي افزود: هلدينگ مالي پاسارگاد بازارگرداني سهام را بر عهده خواهد داشت بنابراين نگران تقاضا نيستيم بلكه نگران عرضه ايم به همين دليل از سهامداران براي عرضه سهام وكالت گرفته ايم.

*انتشار 500 ميليارد تومان صكوك

مديرعامل بانك پاسارگاد در بخش ديگري از اظهارات خود گفت : اين بانك به زودي 500 ميليارد تومان اوراق صكوك اجاره منتشر مي كند. مقدمات لازم براي انتشار اين اوراق در حال انجام است كه تا دو ماه ديگر نهايي و اين اوراق عرضه خواهد شد. اين اوراق به پشتوانه شعب ملكي اين بانك منتشر خواهد شد.
قاسمي با اشاره به پيشگامي شركت ارزش آفرينان پاسارگاد در زمينه تاسيس صندوق هاي سرمايه گذاري و تاسيس نخستين صندوق ساختماني توسط آن در مورد برنامه آينده اين شركت نيز توضيح داد: درحال ايجاد يك صندوق سهامي عام با هدف حمايت از طرح هاي ابتكاري كه پشتوانه مالي ندارند، هستيم .اين صندوق، سرمايه گذاري هايي را كه ريسك بالايي مي توانند داشته باشند و براي نخستين بار ايجاد مي شوند تامين مالي خواهد كرد.

*حضور چند زيرمجموعه در بورس و فرابورس

وي در برابر اين سئوال كه بانك پاسارگاد چه شركت هايي را براي عرضه در بازار سهام دارد توضيح داد: از شهريوماه سال جاري اقدامات ورود به بورس شركت بيمه پاسارگاد پيگيري خواهد شد كه اميد است اين شركت نيز تا پايان سال وارد بازار سرمايه شود.همچنين ميدكو هم در فرابورس پذيرش شده كه پس از ثبت افزايش سرمايه 350 ميليارد توماني از 175 ميليارد تومان به 525 ميليارد تومان، نماد آن در فرابورس باز خواهد شد كه اميد مي رود قبل از پايان ماه مبارك رمضان، سهام آن قابل عرضه شود.
به گفته قاسمي شركت هاي ديگري هم از گروه مالي پاسارگاد در حال ارزيابي براي ورود به بورس وجود دارند كه سه شركت در سال جاري و دو تا سه شركت ديگر هم تا سال آينده بورسي خواهند شد.

*پيش بيني از رتبه 200 تا250 بانك در دنيا

قاسمي در ادامه اين نشست خبري سهم درصد بانك پاسارگاد از بازار منابع بانك هاي خصوصي كشور را 23 درصد و از بازار مصارف 21 درصد عنوان كرد و گفت: اين بانك 44 درصد سهم اعتبارات اسنادي بانك هاي خصوصي را گشايش كرده و 33 درصد از سهم ضمانتنامه ها را نيز در اختيار دارد.
همچنين در ميان هزار بانك برتر دنيا، رتبه بانك پاسارگاد 435 است كه پيش بيني مي شود اين بانك در رتبه بندي جديد جايگاه 225 تا 250 را از آن خود كند.قاسمي به رتبه 18 اين بانك در ميان 100 شركت برتر ايران در سال 88 اشاره كرد و افزود: بر اساس پيش بيني هاي صورت گرفته، بانك پاسارگاد در سال 89 در رتبه 10 تا 12 قرار خواهد گرفت.

2267 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اخبار بازار بورس
کد خبر: 100

گزارشات پر بازدید