فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تسویه بدهی

تسویه بدهی

          تعدادی از دوستان در سال 1392 اقدام به واریز مبلغ عضویت جهت بهره مندی از خدمات این گروه را کرده اند و بنا به شرایط...
کانال رسمی گروه ایران بورس در تلگرام

کانال رسمی گروه ایران بورس در تلگرام

برای اخبار و تحلیل و سبد خرید به ما بپیوندید     اینجا همه چیز رایگان است      https://telegram.me/iranboursegroup      

TELEGRAM

 

تحلیل ها

 •  
  تحلیل تکنیکال فولاد مبارکه

  فولاد مبارکه 931209

  در نمودار ماهانه سهم در دوره بلند مدت شاهد صعودی بودن آن میباشیم.پس از رشد

   
 •  
  تحلیل تکنیکال کهمدا

  کهمدا 931209

  در نمودار هفتگی سهم شاهد نوسان در یک محیط مسطتیل میباشیم.کف ان در 5180 و سقف 8630

   
 •  
  تحلیل تکنیکال تاپیکو

  تاپیکو931209

  در بررسی نمودار هفتگی این سهم خوب بازار مشاهده میشود که در یک کانال نزولی در حال افت

   
 •  
  تحلیل تکنیکال کروی

  کروی 931209 

  در نمودار هفتگی سهم شاهد رشد در یک کانال صعودی بلند مدت 3 ساله و اصلاح دریک

   
 •  
  تحلیل تکنیکال بانک ملت

  بانک ملت(وبملت)
  باتوجه به فضای  مبهم مذاکرات، این سهم بانکی ارزشمند گزینه ای ایده آل برای افراد

   
 •  
  تحلیل تکنیکال حسینا

    حسینا931127

  در نمودار روزانه سهم شاهد اصلاح در یک کانال نزولی هستیم که سهم در اخرین مرحله

   
 •  
  تحلیل تکنیکال لیزینگ ایرانیان (وایران)

  وایران(ایزینگ ایرانیان)

  این سهم لیزینگی پس از صعود اخیر تا محدوده فیبوی 0.886 ریتریسمنت خود را

   
 •  
  تحلیل تکنیکال وبوعلی

  وبوعلی 931118

  در نمودار روزانه سهم همانطور که مشاهد میکنیم سهم در حال اصلاح حرکت بزرگ ما قبل خود

   
 •  
  تحلیل تکنیکال بانک حکمت

  بانک حکمت ایرانیان 931014

  روز گذشته شاهد معاملات بسیار پرقدرتی از این سهم بودیم.پس از راهیابی

   
 •  
  تحلیل تکنیکال از بترانس

   

   

   

  بترانس931013 

  در بررسی نمودار سهم در فرمت ماهانه، مشاهده میکنیم که

   
 •  
  تحلیل تکنیکال سرب و روی ایران

  فسرب931013

  با وجود مشکلات متعدد در این شرکت و ریسک های موجود،در بررسی نمودار هفتگی سهم نکات قابل

   
 •  
  تحلیل تکنیکال جوشکاب یزد

  تحلیل تکنیکال جوشکاب یزد

  سهام در یک کانال صعودی قرار دارد . که اکثر اوقات وقتی قیمت به کانال می رسد

   
 •  
  تحلیل مهم شاخص + یک خبر مهم

   

  با سلام خدمت همه دوستان و همراهان عزیز ایران بورس

  مدتی است که سکوت بهترین راه برای عدم

   
 •  
  تحلیل تکنیکال حتاید

  حتاید930923

  در نمودار روزانه حتاید پس بازگشایی سهم بعد از یک مدت طولانی شاهد رشد جالبی از سهم

   
 •  
  تحلیل تکنیکال شاخص گروه بیمه

  شاخص گروه بیمه 930923

  در نمودار روزانه شاخص گروه بیمه در صعود قبل پس از برخورد به مقاومت و وجود

   
 •  
  تحلیل تکنیکال ویژه خبهمن

   

  خبهمن930919

  در نمودار هفتگی پس از رشد سال قبل،سهم وارد روند نزولی گردید و تا پایینتر از

   
 •  
  تحلیل تکنیکال ثامان

  ثامان930919

  در نمودار هفتگی این شرکت ساختمانی وضعیت جالبی را شاهد هستیم.پس از رشد قابل توجه سال

   
 •  
  تحلیل تکنیکال خوارزمی

  خوارزمی

  در نمودار روزانه سهم با رسم کانال صعودی سهم شاهدیم که که سهم در کف کانال قرار دارد.با توجه

   

مهمترین اخبار بانک پاسارگاد قبل از بازگشایی نماد در بورس

جمعه شب گذشته مدیرعامل بانک پاسارگاد طی یک نشست خبری ضمن تشریح فعالیت ها و تبیین دورنمای سودآوری این بانک،

 

از بازگشایی نماد (وپاسار) در تابلوی بازار اول بورس اوراق بهادار طی روز سه شنبه هفته جاری و همزمان با میلاد حضرت امام حسن مجتبی (ع) خبر داد.

به گزارش خبرنگار بورس نیوز مجید قاسمی با حضور در جمع خبرنگاران ضمن پاسخگویی به سوالات مختلف اظهار داشت : سود هر سهم بانک پاسارگاد در حالی با سرمایه 23 هزار و یکصد میلیارد ريالی در پایان سال مالی 89 به مبلغ 262.52 ریال محقق شده که این بانک پیش بینی سود هر سهم خود در سال مالی 90 را با سرمایه 27 هزار و 258 میلیارد ريالی بطور خالص مبلغ 293 ريال اعلام نموده است.


وی با بیان اینکه اجرای برنامه های افزایش سرمایه بانک پاسارگاد طی پنج سال اخیر همواره توأم با افزایش سود آوری های پیش بینی شده بوده است، خاطر نشان کرد: بانک پاسارگاد در عملکرد سه ماهه اول سال مالی جاری موفق به تحقق 25 درصدی سود پیش بینی شده خود شده و این در حالی است که با توجه به وضعیت درآمدی و عملکرد مناسب آن در ماههای اخیر، به احتمال قوی از تعدیل مثبت سود نیز در شش ماهه اول امسال برخوردار خواهد شد.

این مقام مسئول با بیان اینکه سود خالص تحقق یافته شرکت در سال مالی اخیر نسبت به سال مالی 84 از رشد 3593 درصدی برخوردار شده است، از برآورد 400 ريالی EPS سال مالی 91 با سرمایه جدید بانک پاسارگاد سخن گفت و یادآور شد: نماد بانک پاسارگاد در فرابورس با دستیابی به قیمت 225 تومان به ازای هر سهم در حالی طی سال گذشته متوقف شد که در مجمع عادی سالیانه اخیر تقسیم سودی 18 تومانی بین سهامداران تصویب و به همین میزان در بخشی از برنامه افزایش سرمایه منظور شد. در همین حال با انجام پذیره نویسی سهام ناشی از افزایش سرمایه شرکت هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه در فرابورس، ارزش دفتری سهام بانک پاسارگاد به افزایش 270 میلیارد تومانی از بابت عرضه این شرکت دست یافته است.

از طرفی شعبات بانک پاسارگاد به زودی از 270 به 303 شعبه در سراسر کشور افزایش خواهد یافت که از این تعداد تنها 37 شعبه استیجاری و ما بقی در جزو دارایی های ثابت بانک به شمار می روند. از اینرو گرچه نمی توان رقم دقیقی از ارزش ذاتی هر سهم بانک پاسارگاد برآورد کرد اما با توجه به نسبت قیمت به درآمدی صنعت بانکداری در بورس، کشف قیمت این سهم در روز بازگشایی حول و حوش 190 تومان پیش بینی می شود.

قاسمی سهم بانک پاسارگاد از جذب کل منابع پولی در سیستم بانکی کشور را نزدیک به پنج درصد اعلام کرد و افزود: در میان شش بانک خصوصی اول کشور، بانک پاسارگاد در جذب کل منابع پولی حدود 23 درصد، در زمینه ارایه تسهیلات 21 درصدو در معاملات ارزی 48 درصد از این خدمات را به خود اختصاص داده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه هلدینگ مالی بانک پاسارگاد عملیات بازارگردانی سهام این بانک را در بورس بر عهده خواهد داشت عنوان کرد: طبق قانون سیل در اقتصاد؛ عرضه، تقاضا را تحریک می کند. از اینرو بانک پاسارگاد از بابت کاهش سفارش های خرید در روز بازگشایی نماد بانک پاسارگاد نگران نبوده بلکه تنها دغدغه آن احتمال کاهش عرضه ها است که با وکالت نامه ای که از برخی سهامداران اخذ شده در صورت عدم عرضه مناسب، بانک اقدام به متعادل کردن معاملات خواهد نمود.

این مقام مسئول 35 ویژگی متمایز بانک پاسارگاد نسبت به سایر بانک های خصوصی و دولتی کشور را نیز یادآور شد و افزود: نسبت 7 درصدی مطالبات معوق و مشکوک الوصول در سال اخیر و تلاش برای کاهش آن به زیر 5 درصد در امسال، افزایش 213 درصدی عملیات ارزی و بین المللی، رتبه 23.96 درصدی نسبت کفایت سرمایه، کسب رتبه 43 در بین هزار بانک اول دنیا از لحاظ شاخص بازدهی بانکی، ثبات مدیریتی، ساختار سهامداری منسجم و متحد، سرمایه انسانی متخصص و سرمایه گذاری در بخش های فناوری اطلاعات و پشتیبانی نرم افزاری، انرژی، هلدینگ ساختمانی و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه از جمله این ویژگی ها بوده که در این زمینه خرید دو دستگاه دکل حفاری و نیز نیروگاههای تولید برق و همچنین تولید بیش از شش میلیون تن فولاد، 50 هزار تن کاتد مس و 10 میلون تن کنستانتره سنگ آهن مأموریت اصلی این سرمایه گذاری ها است.

در ادامه مهدی دهقان نیستانکی به تشریح فعالیتهای صورت گرفته در سال مالی گذشته پرداخت و افزود: انتظار می رود بانک پاسارگاد با توجه به رتبه های کسب شده در سال های گذشته طی سال 89 بین 100 شرکت برتر ایران رتبه 10 تا 12 و در جمع هزار بانک اول جهان نیز در جایگاه 250 این رتبه بایستد.

گفتنی است مدیر عامل بانک پاسارگاد در برابر پرسش خبرنگار بورس نیوز مبنی بر اینکه با توجه به اجرای سیاست های پولی سال 90، بانک پاسارگاد چگونه قیمت تمام شده خدمات و فعالیت های خود را کنترل و به صرفه می نماید و اینکه آیا شرکت های دیگری نیز از زیر مجموعه های این بانک وارد بورس خواهد شد یا خیر؟ پاسخ داد: در حال حاضر قیمت منابع بانک های خصوصی بطور طبیعی کاهش پیدا کرده و این در حالی است که با توجه به نارسایی های موجود در بدنه اقتصادکشور همواره افزایش نرخ تسهیلات بانکی مورد درخواست بانک های خصوصی بوده است.

این در حالی است که با توجه به رشد شتابان حجم نقدینگی سرگردان در کشور به هیچ وجه کاهش نرخ سود بانکی به نفع اقتصاد ملی نبوده چرا که با ترجیح صاحبان نقدینگی به حفظ سرمایه خود در حساب های کوتاه مدت و هر از چندگاهی اقدام به خروج آن برای سرمایه گذاری در بازارهای سوداگرایانه باعث شده تا عملا بانک ها نیز نسبت به ترسیم افق سرمایه گذاری های خود با تردید مواجه شوند. در همین حال بانک پاسارگاد با تدابیر و اقداماتی که اندیشیده همواره خود را نسبت به ریسک های مختلف حفظ نموده تا همچنان روند سودآوری بانک ادامه یابد.

در زمینه عرضه سهام شرکت های تابعه نیز با توجه به فرآیند پذیره نویسی سهام ناشی از افزایش سرمایه هلدینگ معدنی خاورمیانه در روزهای اخیر، امیدواریم تا پایان ماه رمضان نماد معاملاتی این شرکت جهت انجام معاملات در فرابورس بازگشایی شود. در عین حال بیمه پاسارگاد نیز طی شهریور ماه امسال وارد بورس خواهد شد و در ادامه نیز طی سال آینده حدود شش شرکت دیگر وارد بازار سرمایه می شوند.

وی در خاتمه با اعلام اینکه بانک پاسارگاد به زودی با همکاری یکی از اپراتورهای تلفن همراه خدمت جدیدی را به مردم ارایه خواهد کرد افزود: جلسه معارفه بانک پاسارگاد در بعد از ظهر روز یکشنبه برگزار و طی آن بخشی از استراتژی ها و چشم انداز بانک ارایه خواهد شد.

2511 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اخبار بازار بورس
کد خبر: 97

گزارشات پر بازدید