فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

جریان نقدینگی در حال ورود به بازار

مدیر نظارت بر بورس‌ها و بازارهای سازمان بورس با مثبت ارزیابی کردن گزارش‌های 6 ماهه شرکت‌ها، گفت بازار از نظر ارزش و حجم معاملات، در نقطه تاریخی قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری فارس، محمودرضا خواجه‌نصیری با اشاره به اینکه دلایل متعددی برای بازگشت رونق به بازار وجود دارد که از جمله آن خوش‌بینی سهامداران به مذاکرات است، اظهار کرد: اکنون با تقویت جریان نقدینگی و تداوم آن در کنار اعتمادسازی‌های ایجاد شده به واسطه سیاست‌های مدیریتی شرایط با ثبات همراه با صعود را شاهد بودیم.

پول به بورس

وی افزود: روند شکل گرفته ناشی از چند عامل متعدد از جمله چشم‌انداز مثبت از آینده مذاکرات است و نمی‌توان گفت که وضعیت بازار در یک روز به وجود آمده است، بنابراین سیاست‌های اقتصادی دولت هم درخصوص کاهش تورم، خروج از رکود، کاهش تورم، جریان ورود نقدینگی، خوش‌بینی نسبت به مذاکرات هسته‌ای، اقدامات انجام شده در حوزه ذخیره قانونی بانک‌ها و احتمال تغییرات مجدد در نرخ سود بانکی از جمله مهم‌ترین عوامل بازگشت بازار است.
خواجه‌نصیری با اشاره به اینکه عوامل ذکر شده در روند بهبودی بازار اثرگذار بوده است، گفت: ثباتی که از ابتدای شهریور ماه ایجاد شد و به دنبال آن نوسان کم‌دامنه و رو‌به رشد منجر به اعتمادسازی در میان سهامداران شده است.
مدیر امور بورس‌های سازمان بورس تاکید کرد: بر‌اساس فاکتورها و مولفه‌ها، نقدینگی همچنان در حال ورود به بازار است که توانایی تقویت بیشتر بازار را خواهد داشت، در کنار آن عرضه‌کنندگان بالقوه هم که در 8 ماه گذشته بخش قابل توجهی نقش‌آفرینی کردند، اکنون به پایان خود رسیده و با سیاست‌های مدیریتی و حضور فعال صندوق توسعه بازار روند رو به رشد قطعا ادامه‌دار خواهد بود.
وی گفت: عرضه‌کنندگان بالقوه اکنون از بازار خارج شده و تقاضاکنندگان هم نسبت به عرضه‌ شرکت‌ها در حال افزایش هستند. خواجه‌نصیری با بیان اینکه گزارش 6 ماهه‌ برخی از شرکت‌ها با توجه به شرایط رکودی نشان از تحقق وعده‌های از پیش تعیین شده دارد، گفت: بازار با توجه به رکود 8 ماه گذشته انتظار گزارش‌های ضعیفی از صنایع داشت، اما این شرکت‌ها در شرایط سخت بودجه‌های خود را محقق کردند. وی گفت: در گروه خودروسازی و قطعه‌سازی می‌بینیم که صنعت از فضای زیان خارج شده و عملیات مثبتی در پیش گرفته که این مساله به تنهایی نوید و پیام افزایش سودآوری در 6 ماه دوم سال دارد.
مدیر امور بورس‌های سازمان بورس با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاران از عرضه‌های آینده پس از طی دوران طولانی مدت رکود نباید هیجان‌زده شوند، گفت: بازار با توجه به حجم و ارزش معاملات اکنون در نقطه تاریخی قرار دارد.
وی گفت: شواهد همچنان نشان از تخلیه عرضه‌کنندگان بالقوه دارد و با توجه به ورود جریان نقدینگی روزهای باثبات و پررونقی در آینده مورد نظر است و قطعا با رشد شاخص همراه با حجم و ارزش معاملات این موضوع تاییدی بر این شرایط خواهد بود

444 بازدید
رای دادن به این مورد
( 1 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8368

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید