فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

«سیدکو» 150 تومان قیمت خورد

گروه بنگاه‌های اقتصادی- هر سهم مدیریت صنایع سیمان یک هزار و 500 ریال قیمت خورد.
به گزارش دنیای اقتصاد، 400 میلیون سهم «سیدکو» معادل 10 درصد سهام این شرکت از زیرمجموعه‌های سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی دیروز در بازار دوم بورس عرضه شد. مدیرعامل شرکت بورس گفت: عرضه اولیه سیدکو حدود 600 میلیارد تومان به ارزش بازار سهام افزود.  حسن قالیباف اصل اضافه کرد: با حضور این شرکت به عنوان چهارصد و هشتاد و یکمین شرکت بورس و اوراق بهادار تهران تعداد شرکت‌های بورس به 315 شرکت رسید. وی با بیان اینکه عرضه سیدکو دومین عرضه اولیه سهام سال (بعد از نفت سپاهان) و سومین حضور شرکت‌های جدید در بورس (با توجه به انتقال سرمایه‌گذاری مسکن شمال شرق از فرابورس به بورس) به شمار می‌رود، ادامه داد: ارزش تعداد سهام معامله شده 60 میلیارد تومان بوده و طی آن 7 هزار و 929 خریدار اقدام به خرید سهام سیدکو کردند.

قالیباف‌اصل با اشاره به اینکه سهامدار عمده سیدکو به دلیل ایفای تعهد عرضه اولیه 10 درصدی، برنامه‌ای برای ادامه عرضه سهام این شرکت ندارد، خاطرنشان کرد: با ورود سیدکو به بورس ارزش روز بازار سهام هم به حدود 342 هزار میلیارد تومان و تعداد شرکت‌های سیمانی به 31 شرکت رسید. وی در پاسخ به این پرسش که شرکت بورس چه برنامه‌هایی برای ادامه عرضه‌های اولیه سهام شرکت‌های جدید دارد؟ توضیح داد: واقعیت این است که ما آمادگی عرضه اولیه سهام شرکت‌های جدید را داریم اما علاوه بر لزوم رعایت شرایط بازار و مناسب بودن وضعیت، سهامداران عمده شرکت‌ها هم باید مقدمات لازم را فراهم کنند. 
در ادامه، محمود موذن‌چی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع سیمان در خصوص برنامه‌های آتی شرکت خاطرنشان کرد: از قیمت تعیین شده راضی هستیم و تا پایان سال‌جاری برنامه‌ای برای عرضه مجدد نداریم. وی در خصوص برنامه‌های توسعه‌ای شرکت افزود: برای شرکت‌های زیرمجموعه شرکت سرمایه‌گذاری توسعه صنایع سیمان برنامه‌های توسعه‌ای پیش‌بینی شده است. موذن‌چی ادامه داد: در شرکت سیمان ساروج برنامه توسعه‌ای در خصوص صادرات طراحی شده است و شرکت سیمان مازندران و سیمان کرمان نیز طرح‌های توسعه‌ای در خصوص حمل و نقل را در پیش خواهند داشت. یادآوری می‌شود: هیات پذیرش در جلسه ششم مرداد سال 92 با تقاضای پذیرش سهام شرکت «سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان» در فهرست بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران موافقت کرد. این شرکت چهارمیلیارد سهمی با نماد «سیدکو» از 16 بهمن سال گذشته در بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران در بخش «ساخت سایر محصولات کانی غیرفلزی»، گروه «ساخت محصولات کانی غیرفلزی طبقه‌بندی نشده در جای دیگر» و طبقه «ساخت، آهک و گچ» درج شد. همچنین این شرکت در زمینه‌های سرمایه‌گذاری در سهام، سهم‌الشرکه، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌ها با سایر اوراق بهادار دارای حق رای با هدف کسب انتفاع و کنترل شرکت‌های فعال در صنعت سیمان و صنایع مرتبط با آن فعالیت دارد.
هلدینگ سیمانی مزبور طرح‌های متعددی را در زیرمجموعه‌های خود در حال اجرا دارد و طی روز گذشته مراسم کلنگ‌زنی خط جایگزینی 3400 تنی سیمان کرمان به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه «سیدکو» انجام شد تا چشم‌انداز مثبت شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان همچنان رو به رشد باشد. سایر سهام سیمانی نیز در پی این عرضه اولیه و وضعیت بنیادی مطلوب «سیدکو» و زیرمجموعه‌هایش با اقبال نسبی مواجه شده‌اند.


عرضه اولیه
471 بازدید
رای دادن به این مورد
( 1 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8421

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید