فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

نرخ دلار در بودجه سال آینده 2850

رییس کل بانک مرکزی با بیان این‌که شرایط فعلی مهیا یکسان سازی نرخ ارز نیست، از پیش بینی دلار 2850 تومانی در لایحه بودجه 1393 خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ولی الله سیف در حاشیه همایش بانکداری و استانداری در وزارت کشور در مورد پیش بینی نرخ دلار در بودجه سال آینده گفت: پیش‌بینی فعلی ما نرخ 2850 تومانی است که با توجه به شرایط موجود در نظر گرفته ایم.

 

پیش بینی ما کاهش نرخ ارز است

رییس کل بانک مرکزی در مورد نوسانات اخیر که در بازار ارز ایجاد شده گفت:‌ما فکر می کنیم شرایط نرمالی برپاست و نگاه ما به بازار کاملا مثبت بوده و پیش بینی می کنیم که آرامش در بازار حکمفرما باشد.

وی با بیان این‌که عرضه و تقاضا به عنوان مبنای تاثیرگذار در بازار را کنترل می کنیم بیان کرد: با توجه به این که اکنون عرضه تا حدودی بر تقاضا نیز غلبه کرده است برآیند ما تعادل بازار بوده و اگر هم نوسانی وجود دارد تحت تاثیر مسائل بین المللی و گاها بازار قرار گرفته است.

به گفته سیف ، شرایط به گونه ای پیش رفته که ممکن است، حتی نرخ ارز هم با کاهش مواجه شود.

 

فعلا یکسان سازی نرخ ارز در دست کار نیست

رییس کل بانک مرکزی با اشاره به این که یکسان سازی نرخ ارز یکی از اهداف اصلی بانک مرکزی بوده و است، گفت: اما با توجه به این که این مساله تحت تاثیر شرایط بین المللی قرار داشته و نقل و انتقالات در این سطح برای یکسان سازی مورد توجه است، بنابراین در حالی که فضای بین الملل هنوز به ثبات کافی نرسیده و ما نتیجه محکمی از آن نگرفته‌ایم به نظر می رسد که باید فعلا در مورد اقدام برای یکسان سازی صبر کرده و منتظر شرایط بهتری باشیم.

بودجه 93

519 بازدید
رای دادن به این مورد
( 1 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8446

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید