فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

خبری از بازار + نرخ خوراک و بازگشایی پترو پالایشی ها

روز گذشته رسما فطانت فرد وارد هیئت مدیره بورس شد و احتمالا طی یکی دو روز آینده حکم رسمی ریاست وی بر سازمان اعلام خواهد شد حکومت باجناقهای بورس اینک دیگر به اتمام رسید و این باجناقها حالا در بانک توسعه صادرات شروع به فعالیت خواهند کرد.

هر چند انتخاب فطانت فرد به مذاق بورسیها خیلی خوش نیامد اما دیگر باید با این وضع و سیاست های جدید کنار آمد انتظار میرفت که شخصی از بدنه بورس سکان این نهاد تاثیر گذار را بر عهده بگیرد اما دولت با انتخاب یکی از دشمنان دیرینه بازار یعنی انتخاب کسی از بدنه بانک التهاب زیادی را در بازار به وجود آورد .

روز گذشته رئیس جمهور در جلسه پول و اعتبار که با حضور رئیس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد و مدیران عامل بانک ها تشکیل شد دستور به کاهش سود بانکی داد البته هنوز کم و کیف این کاهش مشخص نشده است و میزان آن معلوم نیست اما در هر صورت این اهرم فشار که دولت روی بانک ها گذاشته است سبب سرازیز شدن دوباره پولها به سمت بورس خواهد شد و همانطور که پیش بینی میشد امسال سال خوبی برای بورس خواهد بود.

اما دولت دقیقا با نگاه دقیق به افت و نوسانات شاخص روزی این دستور را داد و این قانون را تصویب کرد که از یک فاجعه شاخصی جلوگیری کرد چه بسا شاخص با پایین تر آمدن از رنج 69000 واحدی دیگر توان بالاتر آمدن از 70 را به این زودی ها پیدا نمیکرد و همانطور که در تحلیل قبلی شاخص گفتیم بازار به سمت شاخص 65000 پیش میرفت. امیدواریم که قانون جدید به اضافه دادن حق نرخ خوراک از مجلس به دولت بتو.اند دو اهرم مثبت در جهت رشد بازار باشد و صد البته پتروشیمی ها و پالایشگاهی ها را هم از بلا تکلیفی خارج نماید . برخی اخبار حاکی از باز شدن این دو صنعت در بازار در دو هفته آینده میباشد.

خبر

995 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8489

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید