فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

قیمت گاز پتروشیمی حوالی 8 سنت و تخفیف 30% دولت به این صنعت

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، تعیین فرمول 10 ساله برای خوراک پتروشیمی‌ها و بازگشت فرآیند قیمت‌گذاری به دولت را هم بر بازار سهام و هم بر شرکت‌های پتروشیمی مثبت خواند و گفت: با این مصوبه، سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش خواهد یافت. غلامرضا سلیمانی امیری در گفت‌وگو با  سنا، تصریح کرد: مصوبه جدید مجلس، به ویژه در مناطق محروم، برای جذب سرمایه‌گذاری و به دنبال آن ایجاد اشتغال بیشتر، بسیار موثر خواهد بود؛ چرا‌که دولت قرار است تخفیف‌هایی برای این مناطق در نظر بگیرد و در مواردی هم که خوراک گاز و خوراک مایع واحدهای مشمول قطع یا کم شود، وزارت نفت موظف است خسارت وارده را از محل خوراک تحویلی در مراحل بعد جبران کند. قرار است آیین‌نامه اجرایی این ماده مشتمل بر تخفیف‌های پلکانی و نحوه جبران خسارت، دامنه صنایع مشمول و چارچوب قراردادهای بلند‌مدت و سایر ضوابط مربوط توسط وزارتخانه‌های نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی حداکثر ظرف مدت 6 ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه شود و به تصویب هیات وزیران برسد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با تشریح جزئیات فرمول نرخ خوراک واحدهای صنعتی، پالایشی و پتروشیمی‌‌ها افزود: با محاسباتی که ما انجام داده‌ایم، قیمت گاز برای واحدهای پتروشیمی تقریبا نزدیک به 8 سنت تمام می‌شود؛ البته هنوز فرمول نهایی نشده است و ممکن است محاسبات دولت با محاسبات ما تفاوت‌هایی داشته باشد اما در هرحال این رقم از 13 سنت قبلی پایین‌تر خواهد بود.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر، تعیین فرمول 10 ساله برای خوراک پتروشیمی‌ها و بازگشت فرآیند قیمت‌گذاری به دولت را هم بر بازار سهام و هم بر شرکت‌های پتروشیمی مثبت خواند و گفت: با این مصوبه، سرمایه‌گذاری در این بخش افزایش خواهد یافت. غلامرضا سلیمانی امیری در گفت‌وگو با  سنا، تصریح کرد: مصوبه جدید مجلس، به ویژه در مناطق محروم، برای جذب سرمایه‌گذاری و به دنبال آن ایجاد اشتغال بیشتر، بسیار موثر خواهد بود؛ چرا‌که دولت قرار است تخفیف‌هایی برای این مناطق در نظر بگیرد و در مواردی هم که خوراک گاز و خوراک مایع واحدهای مشمول قطع یا کم شود، وزارت نفت موظف است خسارت وارده را از محل خوراک تحویلی در مراحل بعد جبران کند. قرار است آیین‌نامه اجرایی این ماده مشتمل بر تخفیف‌های پلکانی و نحوه جبران خسارت، دامنه صنایع مشمول و چارچوب قراردادهای بلند‌مدت و سایر ضوابط مربوط توسط وزارتخانه‌های نفت، صنعت، معدن و تجارت و امور اقتصادی و دارایی حداکثر ظرف مدت 6 ماه پس از ابلاغ این قانون تهیه شود و به تصویب هیات وزیران برسد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با تشریح جزئیات فرمول نرخ خوراک واحدهای صنعتی، پالایشی و پتروشیمی‌‌ها افزود: با محاسباتی که ما انجام داده‌ایم، قیمت گاز برای واحدهای پتروشیمی تقریبا نزدیک به 8 سنت تمام می‌شود؛ البته هنوز فرمول نهایی نشده است و ممکن است محاسبات دولت با محاسبات ما تفاوت‌هایی داشته باشد اما در هرحال این رقم از 13 سنت قبلی پایین‌تر خواهد بود. 

PETROSHIMI

943 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8491

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید