فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

خروج حقیقی‌ها، انفعال حقوقی‌ها

زهرا رحیمی: روز گذشته روند نزولی شاخص کل بورس تهران که از ابتدای معاملات آغاز شده بود به مدد معاملات نماد فارس متوقف شد و شاخص بدون تغییر خاصی نسبت به روز چهار‌شنبه به کار خود پایان داد.
در حالی که انتظار می‌رفت وعده‌های مسوولان بتواند موجب احیای بورس شود؛ اما بازار به این وعده‌ها روی خوش نشان نداد و بازار همچنان با موج جدیدی از عرضه مواجه است. بررسی خرید و فروش سهامداران در روز گذشته حاکی از آن است که اکثرفعالان حقیقی به صف‌های فروش پیوسته و راه خروج از بازار را در پیش گرفتند وحقوقی‌ها نیز به دلیل مشکلات نقدینگی در معاملات انفعال پیشه کردند. در «وتجارت» به‌عنوان اولین نماد با بیشترین حجم معامله روز گذشته حقوقی‌ها فروشنده و حقیقی‌ها خریدار بودند به این ترتیب در پایان معاملات نیز مالکیت سهم به نفع حقیقی‌ها رقم خورد. در نماد «وبصادر» حقیقی‌ها هم در خرید و هم در فروش مشارکت بیشتری داشتند و از آنجا که سهم بیشتری در خرید این سهم داشتند، در پایان معاملات نیز با تغییر مالکیت سهم به نفع این معامله‌گران مواجه شد.

حقوقی3

 

505 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8530

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید