فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

کلید خروج از بحران بورس

ملیحه ابراهیمی: «تزریق نظام مند حداقل 15 هزار میلیارد تومان به بازارسرمایه»؛ این پیشنهاد «کلیدی» حجت‌اله صیدی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری خوارزمی برای خروج سریع از وضعیت فعلی بازار سرمایه است. صیدی معتقد است: این پول را دولت می‌تواند از محل نقدینگی 650 هزار میلیارد تومانی اختصاص سدهد. وی در گفت‌وگو با شماره این هفته تجارت فردا به تشریح وضعیت فعلی بازار سرمایه پرداخت.

صیدی اظهار کرد: در خیلی از کشورهای دنیا تجربه نشان داده است که بازار به این وضعیت می‌رسد حتی در کشورهای پیشرفته دنیا نیز اتفاق افتاده است و در این حالت نهادهای تصمیم‌گیری و سیاست‌گذاری به کمک بازار آمده‌اند، اما این کمک حساب شده است. وی در تشریح پیشنهاد مشخص برای خروج بازار سرمایه از وضعیت فعلی گفت: به‌صورت مشخص باید حداقل 15 هزار میلیارد تومان به حقوقی‌ها به‌عنوان سرمایه‌گذاران نهادی وام بلندمدت با دوره تنفس مناسب داده شود تا اینها در بازار، فعالیت حرفه‌ای خود را توسعه دهند. همزمان شرکت‌هایی که سازمان خصوصی‌سازی باید سهام آنها را عرضه کند، به بازار سرمایه عرضه شود، با این شرایط بازار جان دوباره‌ای خواهد گرفت و رونق پیدا می‌کند.


key
523 بازدید
رای دادن به این مورد
( 1 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8541

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید