فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

پژو رسما به ایران خودرو آمد

پژو فرانسه رسما وارد بازار ایران شد. هر چند «دنیای اقتصاد» اواخر ماه گذشته به نقل از یک منبع آگاه از ورود رسمی شرکت پژو آن هم با تولید خودروی 301 در ایران خبر داد، اما روز گذشته خبرگزاری مهر به نقل از هاشم یکه‌زارع مدیرعامل شرکت ایران خودرو از نهایی شدن قرارداد همکاری جدید ایران  خودرو و پژو خبر داده است.

وی عنوان کرده که این قرارداد نهایی شده و به لحاظ مفاد، قابل مقایسه با هیچ یک از قراردادهای امضا شده در صنعت خودروسازی کشور نیست. وی در ادامه این نکته را نیز متذکر شده که مشارکت به‌صورت جوینت ونچر (joint venture) خواهد بود و این خودروساز موظف به صادرات ۳۰ درصد از تولیدات مشترک با ایران است. مدیرعامل ایران خودرو همچنین عنوان کرده که در قرارداد ذکر شده که اگر طرف خارجی به تعهد خود برای صادرات عمل نکند، فروش داخلی آن هم متوقف خواهد شد، بنابراین با عملیاتی شدن این همکاری میان ایران و فرانسه، جمهوری اسلامی ایران به هاب منطقه‌ای صادرات خودرو تبدیل خواهد شد. در تکمیل خبر مذکور، «دنیای اقتصاد» این نکته را نیز اضافه کرده بود؛ اگرچه شرط خودروسازان خارجی برای عقد قرارداد با شرکت‌های ایرانی خاتمه مذاکرات هسته‌ای است، اما شرکت پژو یک قدم جلوتر آمده و قصد دارد حتی در صورت مثبت نبودن مذاکرات فعالیت خود در ایران را به‌طور رسمی آغاز کند.


پژو
644 بازدید
رای دادن به این مورد
( 2 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8571

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید