فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران و دارای مجوز رسمی از وزارت ارشاد در زمینه اطلاع رسانی بازار بورس کشور به شماره 90/27556 میباشد

تعادل در روزهای آتی بازار

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به این که معاملات بورس در روزهای پیش‌رو به تعادل می‌رسد گفت: سهامداران به ویژه تازه‌واردها باید با تحلیل نسبت به خرید و فروش سهام اقدام کنند.

 به گزارش تسنیم، حمید رزاقی با اشاره به افت بیش از 20‌درصدی شاخص و نیز قیمت سهام در سال گذشته گفت: سال 93 را می‌توان یکی از بدترین سال‌های عمر 48 ساله بورس قلمداد کرد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند مثبت بورس در روزهای گذشته تصریح کرد: خوش‌بینی ناشی از تفاهم سیاسی کشور شرایطی را به وجود آورده تا سرمایه و نقدینگی جامعه با آسایش خیال بیشتری روانه بازار سهام شود.

او با تاکید بر این که تفاهم سیاسی و نیز رفع تحریم‌ها یکی از ملزومات رونق بورس در سالجاری است اضافه کرد: مواردی چون تغییر نرخ سود بانکی بنابر شرایط و مقتضیات اقتصادی کشور از دیگر مواردی است که انجام آن به رونق بیشتری بازار سرمایه کمک می‌کند.

این کارشناس بازار سرمایه با بیان این که افق بورس در سال 94 روشن است گفت: با این حال سرمایه‌گذاران نباید با هیجان در بورس اقدام به خرید و فروش سهام کنند و باید از ظرفیت‌های صندوق‌ها و مشاوران سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه استفاده کنند.

او با اشاره به این که از نظر سرمایه‌گذاران خارجی صنایع معدنی و پتروشیمی مورد توجه بیشتر هستند ادامه داد: رفته رفته با رسیدن به توافق هسته‌ای و رفع تحریم‌ها در آینده شاهد ورود سرمایه‌گذران داخلی و خارجی به بازار سرمایه خواهیم بود و بر این اساس باید پتانسیل‌های صنایع مختلف را مورد بررسی و بازنگری قرار دهیم.

رزاقی همچنین با پیش‌بینی روند صعودی بورس برای چند روز آینده گفت: با انتشار بیانیه لوزان ریسک سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه کاهش یافته است و در پی آن با ورود جریان نقدی و نیز افزایش حجم تقاضا، شاهد رونق بورس هستیم که بنظر می‌رسد در روزهای آینده بازار سهام به تعادل برسد.

این کارشناس بازار سرمایه اذعان داشت: در بلندمدت و با رفع تحریم‌ها و محدودیت‌ها، هزینه تمام شده تولید کاهش می‌یابد و شاهد رشد محصولات، درآمد و سودآوری شرکت‌ها خواهیم بود که در نتیجه افزایش قیمت سهام در بازار سرمایه را به همراه خواهد داشت.

تعادل

1121 بازدید
رای دادن به این مورد
( 0 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8587

آخرین اخبار

گزارشات پر بازدید