چاپ این صفحه

لیدرهای بورس پس از توافق

یک کارگزار بورس تهران به صنایع خودرویی و پتروشیمی به‌عنوان صنایع تاثیرپذیر از توافق هسته‌ای یاد کرد و گفت: روند بازار سرمایه رفته رفته بهبود پیدا کرده و فعالان این بازار تا پایان سال بازدهی 25 تا 30 درصدی را کسب می‌کنند.

اسماعیل فرقی، معاون شرکت کارگزاری بانک اقتصاد نوین در گفت‌وگو با «ایسنا»، با بیان اینکه وضعیت بازار سرمایه در روزهای آینده صعودی می‌شود، گفت: با حاصل شدن توافق هسته‌ای دیگر دغدغه توافق در بازار سرمایه وجود ندارد، اما هنوز پولی به شرکت‌ها وارد نشده و اتفاقی در این خصوص نیفتاده است، بنابراین باید به شرکت‌ها فرصت داد تا بتوانند خود را پیدا کنند.

وی افزود: این در حالی است که قطعا رفته‌رفته شرایط بازار سرمایه بهتر شده و زیان سهامداران جبران می‌‌شود؛ به طوری که پیش‌بینی می‌شود با توجه به رسیدن قیمت‌ها به پایین‌ترین سطح خود، فعالان بازار سرمایه تا پایان سال سودآوری 25 تا 30 درصدی را از این بازار کسب می‌کنند؛ زیرا در این شرایط مانع دیگری بر سر راه سرمایه‌گذاری وجود ندارد.

فرقی به صنایع تاثیرپذیر از توافق هسته‌ای اشاره کرد و در ادامه گفت: به دلیل افزایش تبادلات پولی و مالی و نیز ورود سرمایه‌گذار خارجی، صنایع خودرویی و پتروشیمی بیشتر از دیگر صنایع از توافق تاثیر می‌پذیرند. این در حالی است که سودآوری صنعت بانکداری به دلیل سیاست دست و پاگیر بانک مرکزی چشمگیر نبوده و با تاخیر 6 ماهه وضعیت این صنعت بهبود پیدا می‌کند


لیدر2
4890 بازدید
رای دادن به این مورد
( 1 رای )
منتشر شده در اخبار
کد خبر: 8609
واحد نشر و خبر

از آخرین واحد نشر و خبر